Është vështirësuar gara për Vidal, pasi Manchester United po punon për të nënshkruar kilianin e Bayern, por Atletico Madrid e ka akoma dhe më seriozisht për të.

Inter tani i duhet të bind Bayern, në mënyrë që të ketë mundësinë të nënshkruaj me Vidal.

Interi i ka ofruar nje kontratë 4 vjeçare me një rrogë prej 4,5 milion euro në vit, një kontratë mjaft e mirë për një lojtar që është 31 vjeç.

Por Interi duhet të bind Bayern-in që t’a leshojë kilianin në një huazim me obligim blerjeje, gjë që do të jetë shumë e vështirë.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook