Një tjetër denoncim skandaloz ka ardhur në faqen e faceboo-ut të ish-kryeministrit Sali Berisha, ku sipas një qytetari anonim një polic i veshur si civil qarkullonte në ambinetet e fakultetit Juridik në Shkodër dhe ngacmonte studentet vajza.

Situata sipas qytetarit ka degraduar deri aty sa polici ende i paidentifikuar kishte tentuar të ab*zojë s*ksualisht me një studente në banjot e Fakultetit, por sipas tij famirësisht kjo gjë është parandaluar pas ndërhyrjes së djemve të cilët e kanë mbyllur efektivin në banjo derisa ka ardhur policia.

“Bashkangjitur mesazhit nga një dërgues anonim Berisha ka shkruar:

Narkoperdh*nuesi me uniforme arrestohet nga studentet!

Polici i forcave të ndërhyrjes së shpejtë vishet civil, tenton te perdh*noje studenten në Fakultetin Juridik në Shkodër.

Studentet e arrestojne dhe ndryjne ne banjo. Ju lumte!!

Lexoni mesazhin e studentit dixhital. sb

Zoti Berisha tani sapo eshte arrestuar ne fakultetin juridik ne Shkoder nje polic i veshur civil i cili ka 2 dite qe ngacmon vajzat e fakultetit dhe njeren ka tentuat per ta perdhunuar. Perdhunuesi eshte efektiv i forcave te mderhyrjes se shpejte.Studentet vajza jane shokuar shume por me nderhyrjen e djemve perdhunuesi eshte mbajtur i mbyllur ne banjo deri sa ka ardhur policia. Policia dje nuk ka bere asgje Ai ka qen edhe dje ku ka ngacmuar dhe nje pedagoge.Kjo eshte policia edvin kristaq rames”.

LEXO EDHE:  Gjykata liron 7 nga 11 kuksianët e arrestuar për protestën në Rrugën e Kombit (Video)