Modelja belge, e cila vitin e kaluar u arrestua në Egjipt për shkak të shfaqjes nudo, ka shkaktuar polemika të mëdha edhe në Turqi.

Marisa Papen ka zemëruar besimtarët mysliman pasi në xhaminë Aja Sofia të shtetit turk hoqi mbulesën dhe shfaqi lakuriq një pjesë të trupit.

“Ndryshe nga Egjipti, këtë herë nuk kemi bërë ndonjë plan. Ne erdhëm pa ndonjë përgatitje, vetëm me një imagjinatë të pafund”, tha Marisa.

“Pasi pritëm ca kohë për të hyrë brenda, u befasuam nga numri i madh i kamerave që ishin atje”, tha zeshkania 26-vjeçare.

Madje, fotografi Jesse Wolker pohoi se u kthyen të nesërmen, sepse ne nuk ishin të kënaqur me fotografitë e para.

Kjo nuk është hera e parë që shfaqet lakuriq zeshkania pasi këtë gjë e ka bërë edhe disa herë të tjera.

Ndryshe, Papen është duke punuar në projekte të reja të modës që do t’i shohim në ditët në vijim.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Модель Плейбой Мариса Папен снялась обнажённой в Соборе Святой Софии в Стамбуле и разозлила мусульман по всему миру Для скандально известной модели подобная выходка стала уже не первой: такие же акции она проводила в Иерусалиме и Каире По словам Марисы, своими обнажёнными фотосессиями она пытается привнести в мир больше свободы и раскрепощённости #life#news#первые#новости#лайф#модель#турция#стамбул#соборсвятойсофии#marisa#marisapapen

A post shared by Life | Новости (@lifenews_ru) on