Është dënuar nga Prokuroria e Tiranës me 15 vite burg i pandehuri Kastriot Ismailaj, në lidhje me skandalin CEZ-DIA.

Ismailaj akuzohet nga organi i akuzës për mashtrim dhe pastrim parash me borxhet e kompanisë CEZ, në gjyqin ndaj CEZ-DIA.

Prokuroria e kryeqytetit ka kërkuar në gjykatë që Ismailaj të dënohej me 15 vite burg, ndërkohë që i pandehuri nuk ishte i pranishëm në gjykatë kur organi i akuzës lexoi pretencën.

Për të marrë lajmet e fundit të DuaLajm.com, ndiq edhe faqen tonë në Facebook