Ballina Kryesore Ambasada Amerikane në Tiranë ka një njoftim të rëndësishëm: Ju ndihmojmë të...

Ambasada Amerikane në Tiranë ka një njoftim të rëndësishëm: Ju ndihmojmë të shkoni në SHBA nëse…

SHPËRNDAJE

Ambasada e SHBA në Tiranë ka dhënë një njoftim të rëndësishëm në faqen e Facebook për viktimat e dhunës në familje.

Sipas njoftimit të Ambasadës, të gjitha viktimat e dhunës mund të kërkojnë dhe të marrin ndihmë.

“Nëse doni të emigroni në Shtetet e Bashkuara për të jetuar përgjithmonë, duke ndjekur ligjet amerikane të imigracionit ne ju mirëpresim. Ne duam që ju të dini, në të gjitha rrethanat, dhuna në familje, sulmet seksuale dhe abuzimi i fëmijëve janë të paligjshme në Shtetet e Bashkuara dhe garantohen me ligj. Të gjithë viktimat e dhunës në familje, pavarësisht nga statusi i imigracionit, mund të kërkojnë dhe të marrin ndihmë”, thuhet në njoftimin e Ambasadës Amerikane.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në FacebookSHPËRNDAJE

Aksident i rëndë në Elbasan, humb jetën 65-vjeçari, policia arreston shoferin (Emri)

Denoncimi: “Eskobari” i Ballkanit emëronte punonjësit e tij në polici

Numri i fundit që ndodhet në vitin tuaj të lindjes tregon shumë për ju: 100% më saktë!

Çmendet moti, ja çfarë na pret javën që vjen

Shenjat e horoskopit që kurrë nuk duhet të dashurohen me njëra-tjetrën, përfundojnë gjithnjë në divorc

Protesta e PD/ Flet deputeti: Shqipëria nuk është më me lugatë por me Balil dhe Habil, nuk do të lejojmë që…

Pse janë trembur sot kaq shumë hordhitë korruptive të Shqipërisë?

EMRI/ Nuk i’u bind urdhërave të policisë, ja si e pëson shkodrani që po transportonte drogë (Video)

VIDEO/ Denoncimi i Berishës: Nuk është Kandahar, por Tirana!

Buxheti i Tiranës 2018: Sa do paguani për taksën e pronës (dyfish), parkimin, hapësirën, rekord nga ndërtimet…

Artikulli paraprakPërleshje në Jeruzalem, demostruesit në luftë ndaj vendimit të Donald Trump
Artikulli tjetërSazan Guri: “Viçin e kemi kushëri të shtatë, duhet të hamë mish nga kafshët që kanë më pak tru”