Ballina Aktualitet “Bëj magji, të fejoj direkt me të dashurin”, ja si ju “ngecin...

“Bëj magji, të fejoj direkt me të dashurin”, ja si ju “ngecin në derë” femrat shqiptare partnerëve

Nuk janë të pakta vajzat shqiptare që gjejnë çdo mënyrë për të arritur tek mashkulli që duan, duke përdorur kështu metoda nga më të errëtat.

Po flasim pikërisht për magjinë, një praktikë që duket se është ende e pranishme në shumë zona të thella të vendit tonë, dhe jo vetëm.

Në kërkim të fatit, apo ndonjë mënyre për ta bërë njëherë e mirë për vete mashkullin që duan, shumë të reja duket se bien pre e mashtruesve.

I tillë është edhe rasti i një fallxhori me iniciale H.B, i cili sipas një denoncimi të shpërndarë në rrjetet sociale, premton të bëjë magji dashurie thjesht nëpërmjet një fotoje të nisur online.

“A deshiron te pushtosh zemren e dikujt? A do te pelqente te fejohesh me personin qe te pelqen me shume? Po sikur te mundeshe te riktheheshe tek i/e dashura jote per te cilen provon ende sot dashuri..? Jam i gatshem te jap ndihmen time edhe per te zgjidhur konfliktet e jetes bashkeshortore, ose qe bashkeshorti juaj t’ju dashuroj si kurre me pare. Harmonizoje jeten tende familjare. Elimino konkurrencen ne boten e dashurise. Behu i perzgjedhuri i asaj/atij. Rikthehu te shijosh jeten tende te dashurise. Rizgjoje pasionin e partnerit per ty. Bej ne menyre qe burri te mos te te tradhetoj me. Gjithcka kryhet ne distance. Nuk ka nevoje te takohemi personalisht. Nevojitet 1 fotografi e personit qe deshiron t’i bejme magji dashurie”, shkruan fallxhori në rrjetet sociale.

Mund të duket e pabesueshme, por ky fallxhor nuk është i vetmi që premton mrekulli të tilla.

Ka edhe nga ata që kërkojnë një bluzë te mashkullit, duke u premtuar femrave dashurinë e tij të përjetshme.

Ky është pa dyshim një fenomen i shëmtuar dhe i padrejtë, i cili duhet denoncuar me zë të lartë.

Në fund të fundit, dashuria është ndër të paktat gjëra të “pafajshme” që u ka mbetur shqiptarëve, dhe nuk duhet të ndyhet me këta “palo” fallxhorë” dhe as nga femra të “babëzitura” që kërkojnë me forcë të lidhin jetën me meshkuj që nuk i duan. /joq

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook
FOTO/ Shfaqet në publik Adriatik Llalla, kapet “mat” në kafe duke biseduar me….

“Kush mban përgjegjësi për mospërmbushjen e standardeve të sigurisë në shkolla?”

U shtrua me urgjencë në spital, kjo është gjendja shëndetësore e Tinka Kurtit

Grabitje me maska në Fier, ja shuma që u mor nga pika e këmbimit valutor

Familjarët e Klemend Balilit padisin policinë, gjykata pezullon urdhrin e Haki Çakos

Kryemadhi mesazh për të rinjtë: Dilni protestoni për Shqipërinë që ëndërroni, mos lejoni kërcënimet e Ramës…

Donald Lu ka një mesazh të fortë për klasën politike: Jepini fund …

Raporti/ Cilat janë degët më të kërkuara nga studentët?

Tinka Kurti shtrohet me urgjencë në spital, mjekohej prej kohësh nga….

Acari “pushton” Shqipërinë, sinoptikantët bëjnë me dije se…

Artikulli paraprakVuani nga diabeti, ja disa mënyra natyrale më efektive se ilaçet
Artikulli tjetërKlubet italiane në ‘luftë’ për sulmuesin shqiptar, ja për cilin bëhet fjalë