Ballina Kryesore Dëshironi rroba të bardha si bora dhe pa njolla? Hidhini një sy...

Dëshironi rroba të bardha si bora dhe pa njolla? Hidhini një sy këtyre metodave dhe befasohuni

Tashmë ju mund të pastroni rrobat e bardha me dy pika nga kjo përzierje që mund të përgatitet në shtëpi.

Të gjithë e dimë se njollat e ushqimit dhe të verës janë shumë të vështira për tu hequr. Edhe detergjentët më të shtrenjtë nuk mund të arrijnë eliminimin 100% të njollave.

Dualajm.com ju sjell disa metoda që mund të heqë njollat fare lehtë. Këto metoda do t’i bëjnë rrobat tuaja të bardha si bora.

Ne kemi zgjidhjen për këtë dhe metodat janë vërtet të lehta.

Shiko këshillat më poshtë:

1. Sodë buke
Përzieni 1 filxhan sode buke me 4 litra ujë dhe futni rrobat në të. Pas disa minutash befasohuni.

2. Limon dhe uthull
Shtoni lëng limoni dhe uthull në detergjent dhe lani rrobat. Ndonëse ka një erë të fortë, do t’i heqë njollat në mënyrë perfekte.

3. Aspirin
Në një tas plot me ujë shtoni 6 pilula të grimcuar aspirine dhe futni rrobat. Pas 30 minutash, lajini ato me detergjent dhe do të vëreni se ato do të duken të reja.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook