Ballina Sociale Matura 2017, ja përgjigjet e sakta të tezave të Matematikës

Matura 2017, ja përgjigjet e sakta të tezave të Matematikës

SHPËRNDAJE

“DuaLajm.com” sjell përgjigjet e testit të Matematikës për Maturën Shtetërore, të cilës iu nënshtruan dje gati 40 mijë maturantë.

Pas përfundimit të provimit i cili zgjati 2 orë e 30 min, maturantët thanë dje për “DuaLajm.com” se ndryshe nga dy herët e para kontrolli nga administratorët ishte më i rreptë.

  • Provimi i Matematikës (Gjimnazi)

 

  • Provimi i Matematikës (Gjimnazi Gjuhësor)

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Aksident në Durrës, makina e policisë përplaset me një “Benz”

Raporti për konsumin: Rrinë në kafe, por nuk pinë shumë kafe, ja si renditen shqiptarët në botë

Debati për TVSH, Rama i del në krah deputetit socialist: Erion Braçe është zëri që s’i ka tradhtuar kurrë interesat e të dobëtëve, opozita…

A u mbajt i fshehtë rasti i pengmarrjes në Fier? Policia i kundërpërgjigjet Bashës: Ju bëjmë me dije se…

Lotaria Amerikane/ Ambasada e SHBA ka një njoftim të rëndësishëm për aplikuesit: Të gjitha regjistrimet para 18 tetorit, duhet të…

VIDEO/ Anxhelina Shala zhvishet live në emision dhe tregon “shenjat” e dashurisë që i ka lënë deputeti…

Dhuna ndaj të dënuarve, reagon Avokati i Popullit: Të hetohen të gjithë policët që “torturojnë” të burgosurit

Krimi në familje godet sërish, xhaxhai qëllon me thikë nipin 14-vjeçar në Patos (Emri)

FOTO/ Aksident në Tiranë, autobusi i Kombinatit përplas të moshuarën

Kamikazi hedh në erë kamionin, të paktën 231 të vdekur dhe 300 të plagosur (Video+Foto)

Artikulli paraprakPS i kundërpërgjigjet Metës: LSI, “partia e të varfërve” që janë të zënë duke numëruar paratë e ditës
Artikulli tjetërMirditë/ Asgjësohen 843 rrënjë kanabis, në pranga dy të rinjtë