Ballina Kuriozitet Pse meshkujt pëlqejnë biondet?!

Pse meshkujt pëlqejnë biondet?!

Kanë kaluar shumë vite që kur e famshmja Marilyn Monroe interpretoi në filmin “Burrat preferojnë biondet”.

E duke u bazuar në një studim duket se ka disa arsye se meshkujt pëlqejnë akoma më tepër biondet sesa brunet.

Universiteti Augsburg në Minesota, i publikuar në “Journal of Social Psychology” ka arritur në konkluzionin se Burrat vazhdojnë të tundohen më tepër nga biondet, sepse i konsiderojnë ato më të reja dhe më të shëndetshme, më energjike dhe më të qeshura. Por nga ana tjetër ata besojnë se brunet janë nëna më të mira për fëmijët e tyre, shkruan Daily Mail.

Studimi u krye me mbi 110 burra, të cilëve u janë shfaqur imazhe të gjeneruara nga kompjuteri, të grave brune, atyre me flokë gështenjë dhe biondeve.
Duke zbuluar se burrat vlerësonin gratë me flokë të hapura si më tërheqëse dhe me një potencial më të madh në një lidhje në krahasim me të tjerat.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook
Kryemadhi: Më 27 janar harrojini flamurët politik, të protestojmë për Shqipërinë, do të jetë mëkat për këdo që…

Aksident në aksin Kavajë-Tiranë, makina përplas çiklisitin 67-vjeçar

Berisha përkujton Rugovën: Sot shqiptarët përkujtojnë 12 vjetorin e vdekjes së Presidentit legjendar të Kosovës

Me shpejtësi skëterrë në autostradë, mjeti përfundon në kanal (Detaje)

“Po nuk të pata unë, s’të ka askush”, ja mesazhi i fortë për vrasjen e Arielës

VIDEO+16/ Pamje të rënda nga ngjarja që tronditi mbarë opinionin, publikohen filmimet e vrasjes në Tiranë

Kush është infermieri 23-vjeçar nga Fieri që i mori jetën Arielës (Foto)

Denoncimi/ Çifti i avokatëve po zhvasin shqiptarët

Basha ngushëllime Jonuz Musliut: Humbje e madhe e një luftëtari të palodhur

Detaje/ Kush janë dy të rinjtë të qëlluar gjatë mesditës së sotme në Tiranë (Emrat)

Artikulli paraprakShifra alarmante, 10 foshnje te vdekura brenda pak ditësh – Reagon materniteti
Artikulli tjetërGjykata e Apelit lë në burg ish-gjyqtarin Shkëlqim Miri, u akuzua se ka marrë rryshfet