Ballina Ekonomi Shqipëria ofron viza falas për turistët e huaj, ja lista e shteteve...

Shqipëria ofron viza falas për turistët e huaj, ja lista e shteteve që përfitojnë

SHPËRNDAJE

Në kuadër të hapjes së sezonit turistik në Shqipëri, një lajm i mirë vjen për sektorin e turizmit në Shqipëri.

Ministria e Punëve të Jashtme, Ministria e Punëve të Brendshme dhe Këshilli i Ministrave vendosën që qytetarët e shteteve si: “Rusia, Arabia Saudite, Bjellorusia, Gjeorgjia, Katari, Oman”, të hyjnë në Shqipëri pa vizë thjesht duke paraqitur një dokument identifikimi në periudhën 31 maj deri më 15 nëntor 2017.

Gjithashtu, në listën e shteteve, qytetarët e të cilëve hyjnë pa vizë shtohet shteti i Moldavisë.

Ky vendim pritet që të ndikojë pozitivisht në turizëm dhe në të ardhurat ekonomike në vend.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Aksident në Durrës, makina e policisë përplaset me një “Benz”

Raporti për konsumin: Rrinë në kafe, por nuk pinë shumë kafe, ja si renditen shqiptarët në botë

Debati për TVSH, Rama i del në krah deputetit socialist: Erion Braçe është zëri që s’i ka tradhtuar kurrë interesat e të dobëtëve, opozita…

A u mbajt i fshehtë rasti i pengmarrjes në Fier? Policia i kundërpërgjigjet Bashës: Ju bëjmë me dije se…

Lotaria Amerikane/ Ambasada e SHBA ka një njoftim të rëndësishëm për aplikuesit: Të gjitha regjistrimet para 18 tetorit, duhet të…

VIDEO/ Anxhelina Shala zhvishet live në emision dhe tregon “shenjat” e dashurisë që i ka lënë deputeti…

Dhuna ndaj të dënuarve, reagon Avokati i Popullit: Të hetohen të gjithë policët që “torturojnë” të burgosurit

Krimi në familje godet sërish, xhaxhai qëllon me thikë nipin 14-vjeçar në Patos (Emri)

FOTO/ Aksident në Tiranë, autobusi i Kombinatit përplas të moshuarën

Kamikazi hedh në erë kamionin, të paktën 231 të vdekur dhe 300 të plagosur (Video+Foto)

Artikulli paraprakRrëzohet nga kati i 4-t i pallatit, humb jetën në spital 38 vjeçarja
Artikulli tjetërShkarkimet/ LSI i drejtohet Nishanit dhe ambasadorëve të huaj