Ballina Kryesore VIDEO/ Befason imami shqiptar në Zvicër: Rrahja është ilaç për gratë!

VIDEO/ Befason imami shqiptar në Zvicër: Rrahja është ilaç për gratë!

Një imam shqiptar në Zvicër ka shkaktuar mjaft debate në rrjetet sociale.

Arsye është bërë një deklaratë e tij gjatë një ligjerate, ku shpjegon se si burri duhet të sillet me një femër, në rast se kjo e fundit nuk i bindet.

Ai thekson se nëse metoda e mirësjelljes nuk funksionojnë, burri duhet ta rrahë gruan, por jo aq fort sa për t’i thyer eshtrat.

“Rrahje edukuese” e cilëson imami, zgjidhjen e fundit të një burri ndaj gruas, nëse ajo nuk i bindet, në rast se nuk dëshiron që gjërat t’i çojë drejt divorcit.

Për më tepër shihni videon e mëposhtme:

""Allahu na mëson që mos ti rrahim gratë me boks por me shkop, dhe mos t'i rrahim aq fort sa t'u thyejmë ashtin. Rrahja është ilaç për grate ""😱😱😱😱😱😱

Posted by FEJA E SHQIPTARIT ËSHTË EUROPA on 01.03.2018

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook