Ditën e sotme ish-deputeti dhe ish-ministri i ndjerë i Partisë Denokratike, Sokol Olldashi, do te mbushte 46 vjeç.

Tezja e ish-deputetit, Yllka Mamaqi, e ka kujtuar nipin e saj mëngjesit e sotëm me një video tejet prekëse.

Ajo ka bërë një përmbledhje të momenteve nga jeta e ish-deputetit, shoqëruar me vargje prekëse.

Kujtojmë që Sokol Olldashi, dy herë ish-ministër në qeverinë e demokratëve, u nda nga jeta 5 vjet më parë, pasi automjeti i drejtuar nga vetë ai doli nga rruga dhe përfundoi në një rrëpirë në afërsi të Krrabës.

Gepostet von Yllka Mamaqi am Sonntag, 16. Dezember 2018