Ballina Kryesore 11 vjeqari nga kosova që mposhti në të njëjtin turne serbin, rusin...

11 vjeqari nga kosova që mposhti në të njëjtin turne serbin, rusin dhe grekun

Është vetëm 11 vjeç, por Eni Latifi ka filluar të rendisë medaljet e arta nga sporti i karatesë në Gjermani.

Djaloshi nga Gjilani, në katër turne në të cilat morri pjesë këtë vit në shtetin gjerman, zuri vendin e parë, shkruan inFokus, raporton GazetaBlic.Në njërin prej këtyre turneve, Latifit i ra të ndeshej me rivalë nga Serbia, Greqia e Rusia dhe që të tre i ka mposhtur, duke u shpallur kampion.

Karrierën, gjilanasi e ka filluar karrierën në karate nga mosha 5 vjeçare, përderisa prej katër vitesh mban rripin e kaftë, si dhe vendin e parë në Baden-Württenmberg.Në Gjermani, për Latifin kanë shpresa të mëdha.