Ballina Sport Anceloti do të jetë pasuesi i Wenger, pranon kontratën me Arsenalin

Anceloti do të jetë pasuesi i Wenger, pranon kontratën me Arsenalin

 

Carlo Ancelotti ka rënë dakord në marrëveshje për të zëvendësuar Arsene Wenger si menaxher i Arsenalit, sipas mediave Italiane.

Wenger do të ketë një vit të mbetur në kontratën e tij në fund të sezonit, por drejtuesit e klubit mund të shqyrtojnë qëndrimin e tij. Por “Corriere dello Sport” njofton se Arsenali tani ka një marrëveshje për Ancelottin që të bëhet menaxher i tyre i ardhshëm këtë verë.

Ish-shefi i Chelsea do të nënshkruajë një kontratë 4-vjeçare me “Topçinjtë” me vlerë 8.7 milion paund në sezon, duke përjashtuar bonuse. Raporti gjithashtu pohon se Federata Italiane e Futbollit ende po përpiqet të bindë Ancelottin që të refuzojë Arsenalin dhe të bëhet trajneri i ri i skuadrës kombëtare.

Ancelotti thuhet se është i interesuar të menaxhojë sërish në Premier Ligë dhe është vendosur të kthehet në Londër muajin e ardhshëm.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook
Kryemadhi: Më 27 janar harrojini flamurët politik, të protestojmë për Shqipërinë, do të jetë mëkat për këdo që…

Aksident në aksin Kavajë-Tiranë, makina përplas çiklisitin 67-vjeçar

Berisha përkujton Rugovën: Sot shqiptarët përkujtojnë 12 vjetorin e vdekjes së Presidentit legjendar të Kosovës

Me shpejtësi skëterrë në autostradë, mjeti përfundon në kanal (Detaje)

“Po nuk të pata unë, s’të ka askush”, ja mesazhi i fortë për vrasjen e Arielës

VIDEO+16/ Pamje të rënda nga ngjarja që tronditi mbarë opinionin, publikohen filmimet e vrasjes në Tiranë

Kush është infermieri 23-vjeçar nga Fieri që i mori jetën Arielës (Foto)

Denoncimi/ Çifti i avokatëve po zhvasin shqiptarët

Basha ngushëllime Jonuz Musliut: Humbje e madhe e një luftëtari të palodhur

Detaje/ Kush janë dy të rinjtë të qëlluar gjatë mesditës së sotme në Tiranë (Emrat)

Artikulli paraprak“3 lëndë në 6 orë”, Vokshi kundërshton nismën e ministrisë së Arsimit
Artikulli tjetër“Imsi Catcher”- Hetimi për pajisjen përgjuese, prokuroria nuk bën dot ekspertizën