Ballina Sport Benevento surprizon sërish, përmbys Sampdorian në shtëpi. Milan vuan shumë, por fiton...

Benevento surprizon sërish, përmbys Sampdorian në shtëpi. Milan vuan shumë, por fiton me Crotonen, Napoli…

Kanë përfunduar 6 nga ndeshjet e javës së 20 të Serie A, ku spektakli nuk ka munguar.

Surpriza e kësaj jave mund të cilësohet fitorja e dytë rradhazi e Beneventos ndaj Sampdorias me rezultatin 3-2.

Edhe pse pjesa e parë përfundoi në favor të Sampdorias, në pjesën e dytë lojtarët e Beneventos përmbysën gjithçka, duke vulosur shifrat përfundimtare në 3-2.

Pas humbjes në ndeshjen e kupës ndaj Atalantës, Napoli mposhti Veronën me rezultatin e pastë 2-0, duke shkuar në kuotën e 51 pikëve në vendin e parë.

Një fitore të rëndësishme ka arritur dhe Lazio duke shkatërruar Spalin me rezultatin 2-5.

Pas fitores në kupë ndaj Interit, Milan arriti një fitore të vuajtur ndaj Crotones me rezultatin 1-0, me golin e shënuar nga Bonucci pas një gafe të portierit të Crotones.

Ndeshjet e tjera: 

Tabela e klasifikimit:

 

Punonin si prostituta në lokalin e natës, ndalohen nga policia 8 shqiptare dhe 3 serbe

Meta pret trupin diplomatik në Tiranë: Integrimi në BE, do të ishte një ngjarje historike…

FOTO/ 23 vjeç dhe aksioner në 2 kompani, kjo është “bisha” e bardhë e djalit të Vangjush Dakos

Kryeministri Rama jep lajmin e mirë për qytetin e Kukësit, ja për çfarë bëhet fjalë

“Pse më ngacmove motrën”, shqiptari vret bashkëatdhetarin, gjykata…

Policia jep detaje rreth arrestimit të Gazmir Xhurxhit, mori 17 milionë duke…

HARTA/ Publikohet lista me “100 Fshatrat Turistike”, spikat Lazarati

Ndahet nga jeta Jonuz Musliu, Meta shpreh ngushëllime

Ndarja nga jeta e komandanti të njohur kosovar, Luan Rama ngushëllime familjarëve

Bënte kërdinë duke vjedhur, arrestohet “skifteri” në Berat

Artikulli paraprakFOTO/ Sofia e “Zonë e Lirë” shfaqet më provokuese se kurrë, i zbulon të gjitha në shtrat
Artikulli tjetërDoni zemër të fortë? Hani hudhra, bëni seks dhe mos…