Ballina Sport Benevento surprizon sërish, përmbys Sampdorian në shtëpi. Milan vuan shumë, por fiton...

Benevento surprizon sërish, përmbys Sampdorian në shtëpi. Milan vuan shumë, por fiton me Crotonen, Napoli…

Kanë përfunduar 6 nga ndeshjet e javës së 20 të Serie A, ku spektakli nuk ka munguar.

Surpriza e kësaj jave mund të cilësohet fitorja e dytë rradhazi e Beneventos ndaj Sampdorias me rezultatin 3-2.

Edhe pse pjesa e parë përfundoi në favor të Sampdorias, në pjesën e dytë lojtarët e Beneventos përmbysën gjithçka, duke vulosur shifrat përfundimtare në 3-2.

Pas humbjes në ndeshjen e kupës ndaj Atalantës, Napoli mposhti Veronën me rezultatin e pastë 2-0, duke shkuar në kuotën e 51 pikëve në vendin e parë.

Një fitore të rëndësishme ka arritur dhe Lazio duke shkatërruar Spalin me rezultatin 2-5.

Pas fitores në kupë ndaj Interit, Milan arriti një fitore të vuajtur ndaj Crotones me rezultatin 1-0, me golin e shënuar nga Bonucci pas një gafe të portierit të Crotones.

Ndeshjet e tjera: 

Tabela e klasifikimit: