Ballina Sport “Bomba” e merkatos: Ronaldo dëshiron të largohet nga Real Madrid

“Bomba” e merkatos: Ronaldo dëshiron të largohet nga Real Madrid

SHPËRNDAJE

Cristiano Ronaldo ka marrë vendimin e pabesueshëm për tu larguar nga Real Madridi. Lajmi është bërë i ditur nga gazeta portugeze A Bola.

Kryeartikulli i saj mban titullin “Cristiano Ronaldo dëshiron largimin nga Real Madrid”.

Katër herë fituesi i “Topit të Artë” është zemëruar me hetimet e nisura nga prokuroria e Madridit për evazion fiskal dhe ka shprehur dëshirën për tu larguar

Prokurorët spanjollë kanë akuzuar futbollistin e Real Madridit Cristiano Ronaldo për mashtrimin e autoriteteve, duke mos paguar taksa në shumën e 14.7 milion eurove, ndërkohë Ronaldo mohon akuzat.

Dy vitet e fundit janë të arta për Ronaldon dhe nuk do të harrohen kurrë pasi ai ka fituar gjithçka si me ekipin ashtu edhe në rangun individual.

Ronaldo ka udhëhequr Real Madridin drejt suksesit në Champions League ndërsa me Portugalinë u kurrorëzua kampion Europe.

Sipas “A Bola”, Ronaldo thuhet se tashmë i ka treguar edhe presidentit të klubit, Florentino Perez që dëshiron të largohet nga skuadra, ndërsa Reali mendohet se eshte gati të marrë në konsideratë oferta mbi 180 milionë euro për portugezin.

SHPËRNDAJE

LAJM I FUNDIT/ Alarmohet policia, eksploziv i vendosur në një makinë në Vlorë

Aksident në aksin Elbasan-Peqin, përplasen dy makina por dëmtohet rëndë kalimtarja

FOTO/ Njihuni me burgun që të lë pa fjalë, më luksozi në botë, si hotel me 5 yje

VIDEO/ Pamje rrënqethëse, momenti tragjik kur 25-vjeçaren e shtyjnë në shina dhe përplaset për vdekje nga treni

“Kardiomiopatia”, sëmundja e fshehtë që i mori jetën gazetares Adela Xhamani, ja shenjat e saj

FOTO/ Këshilltari i LSI-së: Ja neni që i detyron shqiptarët të paguajnë për OJF-të e Sorosit

“Fatin e atdheut ta luajmë në kazino”, Profesor Kabo ironizon kandidatin për kryeprokuror Artur Selmani

Shiten aksionet e “Lori Caffe”, familja Hoxha përgjysmon kontrollin e saj në kompani

E bujshme/ Spanja mund të përjashtohet nga Botërori, “fërkojnë” duart italianët

FOTO/ Mbledhja e dy qeverive në Pogradec, qytetarët presin me pankarta Ramën

Artikulli paraprakDënoncimi i Berishës/ Pamjet e tmerrshme që vijnë nga spitali i Gjirokastrës (FOTO)
Artikulli tjetërPranga për pronarin e një kompanie nafte në Shqipëri, kapet me 20 kg drogë