Ballina Sport Celtic-PSG, siguria e dobët në Skoci, tifozi futet në fushë dhe sulmon...

Celtic-PSG, siguria e dobët në Skoci, tifozi futet në fushë dhe sulmon Kylian Mbappe

SHPËRNDAJE

Skuadra skoceze me një histori të madhe futbolli Celtic ka mundësi që pas natës së djeshme të përballet me një dënim të rëndë nga UEFA e cila mund të mos lëshojë pe mbi organizimin e dobët të ndeshjes së Ligës së Kampionëve.

Gjatë ndeshjes u vu re që një tifoz ka hyrë lehtësisht në fushë teksa ka tentuar edhe të sulmojë super yllin e PSG, Kylian Mbape, tek ndeshja e djeshme mes Celtic dhe PSG këta të fundit shpartalluan skuadrën skoceze me rezultatin 0-5.

Incidenti ka ndodhur vetëm pak minuta para përfundimit të pjesës së parë. Sipas gazetarëve që e panë ngjarjen, tifozi u fut në fushë dhe tentoi të qëllonte Mbappen, por nuk ia doli, dhe pastaj u kap nga rojet e sigurimit për t’u dërguar jashtë stadiumit