Ballina Kryesore Champions League/ Real dhe Manchester City e nisin me fitore, Napoli humb...

Champions League/ Real dhe Manchester City e nisin me fitore, Napoli humb përball Shakhtarit, Tottenham dhuron spektakël (Video)

SHPËRNDAJE

 

Mbrëmja e djeshme e “Champions League” ka dhuruar spektakël dhe gola. Skuadrat të cilat janë pretendente për fitimin e trofeut më prestigjoz në Europë e kanë nisur me fitore me përjashtim të Napolit.

Kampionët në fuqi të Real Madrid e nisin me fitore duke mposhtur në shtëpi lehtësisht modestët e Apoel, me rezultatin 3-0. Cristiano Ronaldo rikthehet sërish pasi ka shkëlqyer mbrëmjen e djeshme, duke shënuar dopietë. Ndërsa goli i tretë u shënua nga Sergio Ramos.

Po ashtu dhe Manchester City e ka pasur të thjeshtë fitoren ndaj Feyenord, duke mposhtur holandezët me rezultatin e thellë 0-4.

Skuadra tjetër angleze Tottenham ka dhuruar spektakël ndaj Dortmund duke i mposhtur gjermanët me rezultatin 3-1 në “Wembley” me dy gola të Kane dhe një të Heung-Min Son.

Por surpriza e mbrëmjes ishte humbja e Napolit përballë Shakhtar Donetsk me rezultatin 2-1. Skuadra e drejtuar nga Mauricio Sarri ku luan dhe Elseid Hysaj u dorëzua përballë vendasve duke e nisur me humbje kompetiocionin.

Ndërsa në rezultatet e tjera bie në sy dhe barazimi i Liverpool në shtëpi me Sevilla 2-2.

Rezultatet

  • Tottenham-Dortmund        3-1
  • Shakhtar Donetsk-Napoli   2-1
  • Real Madrid-Apoel             3-0
  • RB Leipzig-Monaco            1-1
  • Porto-Besiktas                  1-3
  • Maribor-Spartak Moskow   1-1
  • Liverpool-Sevilla               2-2
  • Feyenord-Manchester City 0-4

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook

 

 

Comments

comments

SHPËRNDAJE

“Lexon Kadarenë dhe dëgjon Eliza Dumin”, kush është Sladjana Stojiljkoviç, vajza serbe që po studjon gjuhën shqipe në Beograd

VIDEO/ Ministrja e Drejtësisë i përgjigjet denoncimit të qytetarëve, shkarkon “live” 3 zyrtarët e Hipotekave

Rama bën për “ujë të ftohtë”profesorët e Akademisë së Shkencave: Institucion i rrënuar, kufoma e vetvetes

Urdhëroi vrasjen e 8 mijë burrave myslimanë, Gjykata e Hagës dënon me burg të përjetshëm “Kasapin e Bosnjës”, Ratko Mlladiç

DOSSIER/ Si u vra Vasil Shanto, simbol i rezistencës shqiptare në Luftën e Dytë Botërore

“Jo vetëm gjoba, por dhe…”, Policia Rrugore prezanton Lotarinë e Radarit: Ja çfarë do të fitojnë 20 shoferët më të mirë

“Kemi një vit e gjysmë pa u paguar”, punonjësit e 55 kompanive të By-Passit të Fierit e Vlorës në protestë

Sapo kishte dalë nga burgu, kapet sërish i “forti” shqiptar në Itali. Policia i zbulon kokainë, armë dhe mijëra euro në banesë (Foto)

Skandali/ Ja sa duhet të paguash në spital për t’u futur në operacion pa radhë e pa asnjë dokumentacion (Video)

“Do ta vrasim të birin e kokëmushkës amerikane”, ISIS kërcënon me jetë djalin e Donald Trump, alarmohet Shtëpia e Bardhë

Artikulli paraprakVajza e kryeministrit publikon fotot, a është kjo vila e Edi Ramës në Surrel?
Artikulli tjetërKeni probleme me tretjen? 10 këshilla se si ta përmirësoni në mënyrë natyrale