Ballina Sport Champions League/ Roma barazim të luftuar ndaj Atletico Madrid, Qarabagu i Agollit...

Champions League/ Roma barazim të luftuar ndaj Atletico Madrid, Qarabagu i Agollit falimenton ndaj Chelsea, Manchester United, Bayern dhe PSG bëjnë detyrën

SHPËRNDAJE

Mbrëmja startuese e Champions League ka qenë për tu mbajtur mend ku që në ditën e parë na ka dhuruar një përplasje gjigandësh mes Juventus dhe Barcelona dhe plot gola.

Skuadra më e shënjestruar dhe që ka pësuar një shumicë golash ka qenë Qarabagu i Agollit teksa humbi në “Stamford Bridge” duke u shpartalluar me rezultatin 6-0. Sfidë që shkoi si mos më keq për skuadrën e vogël të kapitenit tonë.

Barcelona nga ana tjetër i jep leksion Juventusit duke i treguar që ka akoma shumë rrugë për të bërë dhe sidomos për tu dukur si skuadër e madhe para gjigandëve të futbollit me eksperiencë në këto kompeticione. Manchester United, Bayern Munich dhe Paris Saint German fituan thjeshtë dhe pa mund ndaj kundërshtarëve modest që kishin përballë.

GRUPI A

Benfica-CSKA Moskow 1-2

51-Seferovic, 63-Vitinho, 71-Zhamaletdinov

Manchester United-Bazel 3-0
35-Fellaini, 53-Lukaku, 84-RashfordGRUPI B

Bayern Mynich-Anderlecht 3-0

12-Lewandowski, 65-Alcantara, 90-KimmichCelltic-PSG 0-5

19-Neymar, 34-Mbappe, 40-Cavani, 83-Lustig (autogol), 85-CavaniGRUPI C

Chelsea-Qarabag 6-0

5-Pedro, 30-Zappacosta, 55-Azpilicueta, 71-Bakajoko, 76-Batshuaji, 82-Medvevdev (autogol)Roma-Atletico Madrid 0-0

GRUPI D

Barcelona-Juventus 3-0

45-Messi, 56-Rakitiç, 69-MessiOlympiakos-Sporting Lisbon 2-3

2-Doumbia, 13-Martins, 43-Fernandes, 90-Pardo, 90+3 Pardo 

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Tragjedia në Durrës/ Reagimi i parë zyrtar lidhur me ngjarjen: Nga se u shkaktua zjarri

FOTO/ Dikur luante kundër Ronaldos e Kakasë, sot berber në Elbasan. Historia e futbollistit shqiptar

E RËNDË/ Tragjedi në familjen durrsake, zjarri iu merr jetën trinjakëve të mitur

Bes Kallaku e ‘turpëroi’ duke i kujtuar zarfin, Ermal Mamaqi tregon se sa lekë hodhi në dasmë (Foto)

A do të luhet Superkupa e Europës në Tiranë? UEFA merr vendimin

Ndalimi i simboleve të komunizmit/ Lulzim Basha fiton mbështetje të rëndësishme. Takoi sot…

Përplasja me policinë në Elbasan, biznesmeni Çela: Kam një mesazh për Berishën dhe Bashën!

“Vazhdoj ta dua Fildezin”, ish-bashkëshorti që vrau gjyqtaren bën një kërkesë që nuk pritej

Dëshmia tronditëse: Shefi i Krimeve në Durrës mori 30 mijë euro për vrasjen e djalit tim

EMRAT/ Lista e drejtorëve kryesorë të LSI në qarqe që pritet të shkarkohen

Artikulli paraprakKoha më e mirë për të ngrënë fiq, i thoni lamtumirë kolesterolit në gjak
Artikulli tjetërShqipëria shfaqet sërish në mediat e huaja, Le courrier d’Espagne: Shqipëria kërkon vendin e saj në turizmin e luksit