Ballina Sport Del në skenë emri që i tha “jo” Real Madridit edhe pse...

Del në skenë emri që i tha “jo” Real Madridit edhe pse iu pagua klauzola

Sipas gazetës “El Confidencial”, Real Madrid kishte shprehur dëshirën që të ja paguaj klauzolën 80 milionë euro mbrojtësit të Atletico Madrid, Lucas Hernandez. Por francezi kishte refuzuar ofertën e ‘Los Blancos’.

Lucas Hernandez ka zgjatur kontratën e tij me Atletico Madrid deri në vitin 2022, ku ka një klauzolë prej 80 milionë euro.

Ky është dështimi i radhës së Florentino Perezit në merkato. Real Madrid përveç portierit Courtuiso, nuk ka arritur të sjellë ndonjë yll në ekip.

Ekipi nga kryeqyteti spanjoll largoj yllin Cristiano Ronaldon dhe për të zëvendësuar atë solli talentin Mariano Diaz.