Ballina Kryesore “Disa i deshi fati, disa të tjera jo”, zbulohen kundërshtarët e skuadrave...

“Disa i deshi fati, disa të tjera jo”, zbulohen kundërshtarët e skuadrave shqiptare në Europa League

SHPËRNDAJE

 

Hidhet shorti i Europa League ku skuadrat shqiptare që duhet theksuar se nuk janë pak kanë mësuar kundërshtarët e tyre. Skuadrat që përfaqsojnë shqiptarët janë Partizani, Skënderbeu, Tirana, Shkëndija e Tetovës dhe Prishtina.

Lajmi i parë bomb ishte ai që erdhi për Tiranën të cilëve ju ra një skuadër shumë e fortë siç është Maccabi Tel Aviv.

E rradhës ishte Partizani që mësoi kundërshtarët e tij. Një fat të ngjashëm me Bardheblutë pasi dhe Partizani do luajë kundër një skuadre tepër të fort Bullgare Botev Plovdiv .

Skëndërbeu i Korçës duket se ka qenë më me fat se dy skuadrat e para, pasi i ka rënë një kundërshtar i lehtë. Ai do përballet Sant Julia e Andorrës.

Shkëndijes së Tetovës i ra të ndeshet me Dacia Kishinjev të Moldavisë, ndërsa Prishtinës me Norkopingun e Suedisë.

no images were found

 

 

SHPËRNDAJE

LAJM I FUNDIT/ Alarmohet policia, eksploziv i vendosur në një makinë në Vlorë

Aksident në aksin Elbasan-Peqin, përplasen dy makina por dëmtohet rëndë kalimtarja

FOTO/ Njihuni me burgun që të lë pa fjalë, më luksozi në botë, si hotel me 5 yje

VIDEO/ Pamje rrënqethëse, momenti tragjik kur 25-vjeçaren e shtyjnë në shina dhe përplaset për vdekje nga treni

“Kardiomiopatia”, sëmundja e fshehtë që i mori jetën gazetares Adela Xhamani, ja shenjat e saj

FOTO/ Këshilltari i LSI-së: Ja neni që i detyron shqiptarët të paguajnë për OJF-të e Sorosit

“Fatin e atdheut ta luajmë në kazino”, Profesor Kabo ironizon kandidatin për kryeprokuror Artur Selmani

Shiten aksionet e “Lori Caffe”, familja Hoxha përgjysmon kontrollin e saj në kompani

E bujshme/ Spanja mund të përjashtohet nga Botërori, “fërkojnë” duart italianët

FOTO/ Mbledhja e dy qeverive në Pogradec, qytetarët presin me pankarta Ramën

Artikulli paraprakVjen në 21 qershor “Transformers: The Last Knight”
Artikulli tjetërRama ironizon rëndë Blushin me një fotomontazh (FOTO)