Ballina Kryesore “Disa i deshi fati, disa të tjera jo”, zbulohen kundërshtarët e skuadrave...

“Disa i deshi fati, disa të tjera jo”, zbulohen kundërshtarët e skuadrave shqiptare në Europa League

 

Hidhet shorti i Europa League ku skuadrat shqiptare që duhet theksuar se nuk janë pak kanë mësuar kundërshtarët e tyre. Skuadrat që përfaqsojnë shqiptarët janë Partizani, Skënderbeu, Tirana, Shkëndija e Tetovës dhe Prishtina.

Lajmi i parë bomb ishte ai që erdhi për Tiranën të cilëve ju ra një skuadër shumë e fortë siç është Maccabi Tel Aviv.

E rradhës ishte Partizani që mësoi kundërshtarët e tij. Një fat të ngjashëm me Bardheblutë pasi dhe Partizani do luajë kundër një skuadre tepër të fort Bullgare Botev Plovdiv .

Skëndërbeu i Korçës duket se ka qenë më me fat se dy skuadrat e para, pasi i ka rënë një kundërshtar i lehtë. Ai do përballet Sant Julia e Andorrës.

Shkëndijes së Tetovës i ra të ndeshet me Dacia Kishinjev të Moldavisë, ndërsa Prishtinës me Norkopingun e Suedisë.

no images were found