Ballina Bota E pabesueshme se si i shpëton vdekjes mrekullisht piloti i garave nga...

E pabesueshme se si i shpëton vdekjes mrekullisht piloti i garave nga aksidenti i tmerrshëm (VIDEO)

Piloti Scott Dixon në garën e Indiana 500 ka arritur të shpëtojë falë një mrekullie pasi u aksidentua me shoferin tjetër Jay Howard.

Makina e tij fluturoi në ajër përpara se të copëzohej në gjysmë kur u përplas në tokë.

Howard u godit nga një garuesi tjetër dhe devijoi  në pistë  duke goditur muret e jashtme të saj. Më pas ai u përplas me Dixon duke shkaktuar që makina e tij të ngrihej në ajër dhe të copëtohej.

Aksidenti “horror” ishte shumë me fat për të dy drejtuesit të cilët nuk patën dëmtime të rënda nga ngjarja e tmerrshme, raporton Daily Mail.

Panik në SHBA/ Nxënësi 8 vjeçar shkon në shkollë me armë, arsyeja do t’ju habisë

Kaos pas sulmit në Mal të Zi, “blindohet” Ambasada amerikane në Tiranë

Kapen me 29 kg heroinë, pranga shqiptarit dhe 2 grekëve

EMRI/ Ishte kthyer në makthin e Kishës së Laçit, kapet “skifteri” që grabiti tre herë objektin e kultit

VIDEO/ Berisha i nxjerr emrin: Ju tregoj se kush është ministri i Ramës që luan me diamante

“Dikur vije në Kishë, tani je ushtar i ‘të fortëve’ me X6”, kujt ia drejton këtë letër Dom Gjergj Meta

Aksidenti tragjik në autostradë, policia jep detaje: Vajza e re po kthehej nga porti, çfarë iu gjet në portofol

Italia kërkesa për punonjës sezonal, 18 mijë vende në 2018 në bujqësi e turizëm…edhe për shqiptarët

Panik në Mal të Zi, sulmohet ambasada amerikane, agresori hedh veten në erë

Aksident i rëndë në autostradën Tiranë-Durrës, humbin jetën dy persona. Zhduket drejtuesi i “Benz-it” (Emrat)

Artikulli paraprakGjana jep dorëheqjen , vendi i 4-t ofendim për legalistët
Artikulli tjetërTashmë edhe Lepujt zgjedhin Ramën si fitues i zgjedhjeve.