Ballina Sport E pabesueshme/ Ylli i Leicester detyrohet të heqë dorë nga futbolli në...

E pabesueshme/ Ylli i Leicester detyrohet të heqë dorë nga futbolli në moshën 27-vjeçare

Futbollisti algjerian, i cili mahniti botën dy vite më parë kur fitoi Premier League-n me Leicesterin, është detyruar të herë dorë nga futbolli në moshën 27 vjecare.

Këtë gjë e ka bërë publike vetë lojtari në një postim në profilin e tij në “Facebook” pak orë më parë.  

Ai ka thënë që e ka marrë këtë vendim pas disa konsultimeve me doktorat dhe prandaj ka vendosur të qëndrojë larg fushave.

27-vjeçari ka falenderuar qytetin e Leicesterit për mbështetjen që i ka dhënë.

Ndërkohë që ende nuk dihet se nga nga cfarë vuan Mahrez, që është detyruar të heqë dorë nga futbolli në moshë kaq të re.

 

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook