Ballina Sport Ferrari lëshon “Flakë” në Monaco, Raikonen dhe Vettel e mbyllin me rekordet...

Ferrari lëshon “Flakë” në Monaco, Raikonen dhe Vettel e mbyllin me rekordet negative

Ne pistën e sotshme të Monacos duket se Ferrari ka forcuar goxha poziten e saj në krye të klasifikimit në Formula 1. Makina italiane shkëlqeu kurse dy pilotët e saj morën vendin e parë dhe atë të dytë.

Sebastian Vettel mori pikët e plota thelloi diferencën e tij me ndjeksin e vendit të dytë Lewis Hamilton me plot +25 pikë.

Ferrarit i mungonte vendi i parë dhe i dytë që nga çmimi i madh i Gjermanisë në vitin 2010, ndërsa suksesi në Monaco mungonte që nga vitet e arta të Michael Schumaker në vitin 2001.

Podiumi u plotësua nga Daniel Ricciardo ky i fundit pilot i Red Bullit kurse britaniku Hamilton që u nis nga vendi i 13 përfundoi në vend të 7 garën.

Qosja: Pse nuk pranoj dekoratën e këtij regjimi

Aksidenti fatal në Shkodër/ Rritet bilanci i viktimave, humb jetën babai dhe dy vajzat

Aksident fatal në Shkodër, humb jetën babai dhe foshnja 8 muajshe

Arrestohen dy shqiptarët, kapen në kufi me 161 kilogramë drogë (Foto)

Tërbohet sërish moti, ja çfarë na pret javën e ardhshme

Deputeti i PD publikon dokumentat/ Rama do të prishë TK që të fshehë provat e krimit që ka bërë në 99-ën (Foto)

U arrestua nga policia shqiptare, hakeri 25-vjeçar për 60 ditë do të ekstradohet në SHBA ose…

Krim i rëndë në familje/ Sherr me thika mes vëllezërve në Tiranë, një i plagosur (Emri)

I bëri “cirk” policisë nga Tirana në Fushë-Krujë, ja kush është i shumëkërkuari i arrestuar (Emri)

EMRI/ Pranga për hajdutin e makinave, kush është 45-vjeçari nga Durrësi

Artikulli paraprakNjeriu prehistorik ka lindur në Ballkan ?
Artikulli tjetërMbërrin në Shqipëri trupi i pajetë i deputetit të LSI-së, nesër i jepet lamtumira