Ballina Sport Finalja e Champions-it, Juventus-Real Madrid do të luhet me stadium të mbyllur,...

Finalja e Champions-it, Juventus-Real Madrid do të luhet me stadium të mbyllur, frikë nga sulmet terroriste nga ajri

Juventus-Real Madrid nuk do të jetë një finale si gjithë të tjerat në Champions League. Për herë të parë, 90 minutat e fundit të kompeticionit më të rëndësishëm evropian, do të zhvillohen në një impiant plotësisht të mbuluar. 

Lajmi konfirmohet nga UEFA, që ka vendosur të mbyllë “çatinë” e stadiumit “Millennium”. Ky veprim përfshihet në masat ekstreme të sigurisë që po ndërrmerren në luftën kundër terrorizmit.

Një vendim i tillë është marrë sepse ekziston frika se mund të ndërmerren sulme nga ajri përmes “drone”-ve.

Qosja: Pse nuk pranoj dekoratën e këtij regjimi

Aksidenti fatal në Shkodër/ Rritet bilanci i viktimave, humb jetën babai dhe dy vajzat

Aksident fatal në Shkodër, humb jetën babai dhe foshnja 8 muajshe

Arrestohen dy shqiptarët, kapen në kufi me 161 kilogramë drogë (Foto)

Tërbohet sërish moti, ja çfarë na pret javën e ardhshme

Deputeti i PD publikon dokumentat/ Rama do të prishë TK që të fshehë provat e krimit që ka bërë në 99-ën (Foto)

U arrestua nga policia shqiptare, hakeri 25-vjeçar për 60 ditë do të ekstradohet në SHBA ose…

Krim i rëndë në familje/ Sherr me thika mes vëllezërve në Tiranë, një i plagosur (Emri)

I bëri “cirk” policisë nga Tirana në Fushë-Krujë, ja kush është i shumëkërkuari i arrestuar (Emri)

EMRI/ Pranga për hajdutin e makinave, kush është 45-vjeçari nga Durrësi

Artikulli paraprakZgjedhjet e 25 Qershorit/ Figurat kryesore dhe deputetët e PD që Basha i përjashtoi nga listat e PD
Artikulli tjetërMançester Siti surprizon me blerjen e re e të riut të talentuar të Monaco-s