Ballina Sport Finalja e “Champions League”, në përplasjen e italianëve me spanjollët vendos drejtësi...

Finalja e “Champions League”, në përplasjen e italianëve me spanjollët vendos drejtësi një gjerman

Uefa ka caktuar arbitrat për dy finalet e kompeticioneve më të rëndësishme në juridiksionin e saj si “Uefa Champions League” dhe “Europa League”.

Në finalen e Cardiffi-t më 3 qershor në Uells, gjermani Feliks Brych do vendosë drejtësi në finalen e “Champions-it” mes Juventusit dhe Real Madrid.
Felix+Brych+b18Z7qeIc66m
Arbitri kryesor Brych do të shoqërohet gjithashtu nga asistentë gjermanë të cilët do të jenë Borsh, Lup, Dankert dhe Fric. Në karrierën e tij, 41-vjeçari Feliks Brych ka arbitruar finalen e Ligës së Europës 2014 mes Seviljas dhe Benfikës. Ai gjithashtu ishte pjesë e arbitrave të Kampionatit Europian “Francë 2016” dhe në këtë sezon ka arbitruar 5 ndeshje të Ligës së Kampioneve.

Ndërsa në finalen e “Europa League” mes Ajaks dhe Manchester United arbitër kryesor është caktuar slloveni Damir Skomina.

LAJM I FUNDIT/ Ekzekutohet me armë shqiptarja në Greqi, dyshohet se e vrau…

E PAZAKONTË/ “Më jep vajzën për nuse, ose ju vrava të gjithëve”, nipi kërcënon me jetë xhaxhain

U arrestua për shpërdorim detyre, lirohet zyrtari i LSI-së. Prokuroria zbuloi se…

Durrës/ Akuzohet për shpërdorim detyre, cili është inspektori i Policisë i arrestuar nga SHÇBA

E rëndë! Banesa në Kombinat përfshihet nga flakët, 80-vjeçari shkrumbohet brenda saj

VIDEO/ Një burim i vërtetë frymëzimi, njihuni me motrat binjake që jetojnë me dy koka në një trup

EMRAT/ Ishin kthyer në makthin e pronarëve aziatikë, njihuni me “3 skifterët” shqiptarë në SHBA

Rikthehet “Balena Blu”, i merr jetën dy motrave minorene. Momenti para se të hidheshin nga kati i 10 (Video)

VIDEO/ Habit drejtori i Ujësjellësit: E kam lënë qëllimisht qytetin tre ditë pa ujë, s’më mori njëri në telefon

Durrës/ I sekuestrohet 2 milionë euro pasuri, kush është biznesmeni me precedentë (Emri)

Artikulli paraprakWhatsApp dënohet me gjobë marramendëse në Itali
Artikulli tjetërVIDEO/ “Anonymous”: Ajo që qeveritë nuk po jua thonë. Bëhuni gati për Luftën e Tretë Botërore