Ballina Sport Gjykata Supreme dënon me 21 muaj burg Messin, dënimi i konvertohet në...

Gjykata Supreme dënon me 21 muaj burg Messin, dënimi i konvertohet në gjobë

Gjykata Supreme në Spanjë ka vendosur dënimin me 21 muaj burgim për yllin e Barcelonës Lionel Messi. Por dënimi i tij duke qenë se është nën 2 vjet, do të konvertohet në gjobë. Ndërsa dënimi për babain e tij, Jorge, është reduktuar në 15 muaj.

Më 7 korrik 2016, Gjykata e Barcelonës dënoi argjentinasin dhe babai i tij, Jorge Horacio, me 21 muaj burg për tre evazione fiskale, shkruajnë mediat spanjolle.

Messi u përpoq për mashtrim 4.1 milionë euro në Thesar në vitin 2007, 2008 dhe 2009, për shkak të mosdeklarimit të të ardhurave që tatohen në Spanjë në shumën 10.1 milionë të marra nga të drejtat e imazhit.

Vendimi i parë u apelua nga avokatët e Messit dhe duke qenë një dënim më pak se dy vjet gjyqtari kishte mundësi të pezullojë hyrjen e lojtarit në burg.

Qosja: Pse nuk pranoj dekoratën e këtij regjimi

Aksidenti fatal në Shkodër/ Rritet bilanci i viktimave, humb jetën babai dhe dy vajzat

Aksident fatal në Shkodër, humb jetën babai dhe foshnja 8 muajshe

Arrestohen dy shqiptarët, kapen në kufi me 161 kilogramë drogë (Foto)

Tërbohet sërish moti, ja çfarë na pret javën e ardhshme

Deputeti i PD publikon dokumentat/ Rama do të prishë TK që të fshehë provat e krimit që ka bërë në 99-ën (Foto)

U arrestua nga policia shqiptare, hakeri 25-vjeçar për 60 ditë do të ekstradohet në SHBA ose…

Krim i rëndë në familje/ Sherr me thika mes vëllezërve në Tiranë, një i plagosur (Emri)

I bëri “cirk” policisë nga Tirana në Fushë-Krujë, ja kush është i shumëkërkuari i arrestuar (Emri)

EMRI/ Pranga për hajdutin e makinave, kush është 45-vjeçari nga Durrësi

Artikulli paraprakTërmet me magnitudë 4.5 në verilindje të Shqipërisë
Artikulli tjetërAleatët e vegjël të Ramës thirrje partive të çregjistrohen nga KQZ: Çdo votë PS-së, për 71 mandatet