Ballina Sport Inter vazhdon rrugën e suksesit në kampionat, mund SPAL-in me rezultatin 2-0

Inter vazhdon rrugën e suksesit në kampionat, mund SPAL-in me rezultatin 2-0

SHPËRNDAJE

Inter sërish korr sukses dhe fitore duke mundur këtë herë skuadrën e re debutuese në Serie A, SPAL 2-0 me një penallti të shënuar nga kapiteni i tyre Icardi dhe një gol i cili u bë nga Perisiç.

Si fillim albitri kryesor i cili albitroi ndeshjen, ka dhënë një faul jashtë zone të Vicarit ndaj Joao Marios por fill pas vendimit të tij ai ka patur një sinjalizim nga kolegi i tij video asistent ku i tha që ta ndalë ekzekutimin pasi rasti ka qenë vërtetë i dyshimtë. Gjyqtari, futbollistët dhe të gjithë që kishin ardhur tek shkallët e stadiumit për të parë ndeshjen pritën 2 minuta të gjata për të kuptuar se video asistenti po qartësonte rastin në fjalë.

Arbitri u drejtua ke monitori anash fushës ku edhe u qartësua duke e parë dhe riparë atë dhe pse sekondat e ndeshjes po shkonin dëm në pritje, por duket se ishte një pritje që ja vleu për Interin pasi morën një penallti të vlefshme duke e shënuar atë dhe kaluar zikaltërit në avantazh.

Loja u vonua plot 5 minuta duke u parë nga albitri rasti i përsëritur shumë herë.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Tragjedia në Durrës/ Reagimi i parë zyrtar lidhur me ngjarjen: Nga se u shkaktua zjarri

FOTO/ Dikur luante kundër Ronaldos e Kakasë, sot berber në Elbasan. Historia e futbollistit shqiptar

E RËNDË/ Tragjedi në familjen durrsake, zjarri iu merr jetën trinjakëve të mitur

Bes Kallaku e ‘turpëroi’ duke i kujtuar zarfin, Ermal Mamaqi tregon se sa lekë hodhi në dasmë (Foto)

A do të luhet Superkupa e Europës në Tiranë? UEFA merr vendimin

Ndalimi i simboleve të komunizmit/ Lulzim Basha fiton mbështetje të rëndësishme. Takoi sot…

Përplasja me policinë në Elbasan, biznesmeni Çela: Kam një mesazh për Berishën dhe Bashën!

“Vazhdoj ta dua Fildezin”, ish-bashkëshorti që vrau gjyqtaren bën një kërkesë që nuk pritej

Dëshmia tronditëse: Shefi i Krimeve në Durrës mori 30 mijë euro për vrasjen e djalit tim

EMRAT/ Lista e drejtorëve kryesorë të LSI në qarqe që pritet të shkarkohen

Artikulli paraprakZbardhet debati i plotë mes PD, Berisha i drejtohet me tone të larta edhe Grida Dumës
Artikulli tjetërIsh-ministrja reagon me tone të ashpra: Cila ministri do mbulojë barazinë gjinore? Bëni qejf dhunues