Ballina Sport Inter vazhdon rrugën e suksesit në kampionat, mund SPAL-in me rezultatin 2-0

Inter vazhdon rrugën e suksesit në kampionat, mund SPAL-in me rezultatin 2-0

Inter sërish korr sukses dhe fitore duke mundur këtë herë skuadrën e re debutuese në Serie A, SPAL 2-0 me një penallti të shënuar nga kapiteni i tyre Icardi dhe një gol i cili u bë nga Perisiç.

Si fillim albitri kryesor i cili albitroi ndeshjen, ka dhënë një faul jashtë zone të Vicarit ndaj Joao Marios por fill pas vendimit të tij ai ka patur një sinjalizim nga kolegi i tij video asistent ku i tha që ta ndalë ekzekutimin pasi rasti ka qenë vërtetë i dyshimtë. Gjyqtari, futbollistët dhe të gjithë që kishin ardhur tek shkallët e stadiumit për të parë ndeshjen pritën 2 minuta të gjata për të kuptuar se video asistenti po qartësonte rastin në fjalë.

Arbitri u drejtua ke monitori anash fushës ku edhe u qartësua duke e parë dhe riparë atë dhe pse sekondat e ndeshjes po shkonin dëm në pritje, por duket se ishte një pritje që ja vleu për Interin pasi morën një penallti të vlefshme duke e shënuar atë dhe kaluar zikaltërit në avantazh.

Loja u vonua plot 5 minuta duke u parë nga albitri rasti i përsëritur shumë herë.