Ballina Sport Ja kush do ti fitojë kampionatet këtë vit, kompjuteri nxjerr bllof Milanin...

Ja kush do ti fitojë kampionatet këtë vit, kompjuteri nxjerr bllof Milanin dhe Interin edhe pas merkatos së fuqishme

Kompjuteri i “Gracenote” para fillimit të kampionateve ka nxjerrë rezultatet e saj përsa i përket kampionateve të Europës siç janë Serie A, Premier League, Bundesliga, La Liga dhe Ligue 1 e Francës.

Kështu, skuadra e Zidane është favorite për të triumfuar përsëri në Spanjë, me Barcelona-n që do të dalë në vendin e dytë dhe me titullin që do të përcaktohet nga diferenca e golave. Në Itali do të mbretërojë sërish Juventus ku dy skuadrat milaneze edhe pse do të kenë lojtarë me cilësi nga merkato e fuqishme sdo arrijnë ta mundin Juventusin. Në Ligue 1 e padiskutueshme PSG, në Bundesligë sigurisht që Bayern Munich edhe pse Dortmundi i ka të gjitha shanset dhe në Premier League do të startojë epoka e Chelsit.