Ballina Sport Juventus sheh mundësitë për Iniestan në Janar, Milan dhe Inter çmenden pas...

Juventus sheh mundësitë për Iniestan në Janar, Milan dhe Inter çmenden pas Vidal

Juventus nuk mbahet, kërkon Iniesten në Itali gjatë merkatos së janarit. Lojtari i Barcelonës është jashtë kontratës verën e ardhshme dhe Juventusi po kërkon ta nënshkruajë atë në të njëjtën mënyrë me Andrea Pirlo, duke i ofruar atij një shans për të zgjatur karrierën e tij në Serie A.

AC Milan dhe Interi janë duke planifikuar një goditje të janarit për mesfushorin e Bayern Munich Arturo Vidal. Interi kishte qenë i gatshëm të paguajë 57 milionë euro për Kilian këtë verë, por nuk mundi ta rrëmbejë atë nga Allianz Arena.

Por me kontratën e Vidalit që do të skadojë në 2019, Bayern Munich mund të jetë më i hapur për një marrëveshje brenda pak muajsh.Arturo Vidal thuhet se është një objektiv për të dy klubet e Milanit.
Paulo Dybala ka vendosur të ndryshojë agjentët, duke lënë Pier Paolo Triulzi dhe duke u bashkuar me klientelën e vëllait të tij Gustavo, i cili jeton në Barcelonë. A mund të jetë një shenjë për atë që mund të vijë për sulmuesin e Juventusit ?