Ballina Sport Juventus sheh mundësitë për Iniestan në Janar, Milan dhe Inter çmenden pas...

Juventus sheh mundësitë për Iniestan në Janar, Milan dhe Inter çmenden pas Vidal

SHPËRNDAJE

Juventus nuk mbahet, kërkon Iniesten në Itali gjatë merkatos së janarit. Lojtari i Barcelonës është jashtë kontratës verën e ardhshme dhe Juventusi po kërkon ta nënshkruajë atë në të njëjtën mënyrë me Andrea Pirlo, duke i ofruar atij një shans për të zgjatur karrierën e tij në Serie A.

AC Milan dhe Interi janë duke planifikuar një goditje të janarit për mesfushorin e Bayern Munich Arturo Vidal. Interi kishte qenë i gatshëm të paguajë 57 milionë euro për Kilian këtë verë, por nuk mundi ta rrëmbejë atë nga Allianz Arena.

Por me kontratën e Vidalit që do të skadojë në 2019, Bayern Munich mund të jetë më i hapur për një marrëveshje brenda pak muajsh.Arturo Vidal thuhet se është një objektiv për të dy klubet e Milanit.
Paulo Dybala ka vendosur të ndryshojë agjentët, duke lënë Pier Paolo Triulzi dhe duke u bashkuar me klientelën e vëllait të tij Gustavo, i cili jeton në Barcelonë. A mund të jetë një shenjë për atë që mund të vijë për sulmuesin e Juventusit ?

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Tragjedia në Durrës/ Reagimi i parë zyrtar lidhur me ngjarjen: Nga se u shkaktua zjarri

FOTO/ Dikur luante kundër Ronaldos e Kakasë, sot berber në Elbasan. Historia e futbollistit shqiptar

E RËNDË/ Tragjedi në familjen durrsake, zjarri iu merr jetën trinjakëve të mitur

Bes Kallaku e ‘turpëroi’ duke i kujtuar zarfin, Ermal Mamaqi tregon se sa lekë hodhi në dasmë (Foto)

A do të luhet Superkupa e Europës në Tiranë? UEFA merr vendimin

Ndalimi i simboleve të komunizmit/ Lulzim Basha fiton mbështetje të rëndësishme. Takoi sot…

Përplasja me policinë në Elbasan, biznesmeni Çela: Kam një mesazh për Berishën dhe Bashën!

“Vazhdoj ta dua Fildezin”, ish-bashkëshorti që vrau gjyqtaren bën një kërkesë që nuk pritej

Dëshmia tronditëse: Shefi i Krimeve në Durrës mori 30 mijë euro për vrasjen e djalit tim

EMRAT/ Lista e drejtorëve kryesorë të LSI në qarqe që pritet të shkarkohen

Artikulli paraprakZbulohet pasuria e ministrave teknikë, ja shifrat
Artikulli tjetërVIDEO/ Ishte duke hapur çadrën, por papritur një degë e madhe…