Ballina Kryesore Ka ardhur oferta surprizë për djemtë e kombëtares, ja kush ka marrë...

Ka ardhur oferta surprizë për djemtë e kombëtares, ja kush ka marrë Dukën në telefon.

SHPËRNDAJE

Pasi negociatat për trajnerin e kombëtares tonë janë nxehur tashmë me kalimin e ditëve na vjen diçka e papritur nga Anglia. Duke u përpjekur për të gjetur personin e duhur, telefonon dikush që mund të ishte shumë mirë i duhuri, Sven Goran Erikson. Ky i fundit ka qenë trajner me Lacion dhe kombëtaren e Anglisë.

Mesaduket Erikson është shumë i drejtpërdrejtë dhe ka kërkuar që ti besohej skuadra direkt madje duke mos kërkuar as rrogë sipas standarteve të tij por sipas standarteve që Duka do i vinte.

“Nuk më intereson shumë rroga në këtë moment”, mësohet të ket thënë trajneri që ka pasur drejtime të suksesshme  atë të Anglisë, Mançester Sitit apo edhe klubeve kineze ku ka qëndruar së fundmi. Dukës i ka pëlqyer ideja por ai mendon se kuqezinjtë duhet të kenë një trajner pak më të ri në moshë që të ketë jetëgjatësi në drejtimin e tyre.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

“Përçahet PD-ja”, kritiku i Bashës sulmon Jemin Gjanën: Ki respekt të paktën për veten, mos e poshtëroni më shumë…

Degjeneron mbledhja e Kryesisë së PD, Jemin Gjana tenton të rrahë kritiken e Bashës

Çmendet moti/ Fillojnë reshjet e para të dëborës, ja qyteti ku janë zbardhur malet

Operacioni i Policisë në Elbasan, reagon Berisha: Çako i drogës arrestoi 27 endacakë, por me Bandën e Ramës…

Albi Nako qan live në studio për Klaudia Pepën, ajo i dërgoi një videomesazh

Sekuestrohen prona dhe llogari bankare në Tiranë, policia jep detajet: Ja kujt i përkasin

Fotoja e Ramës me Trump, shpërthen Spartak Ngjela: O pafille, shqiptarët s’janë indianë

MAKABRE/ Si u gjetën me këmbë dhe duar jashtë varrit dy vëllezërit nga Devolli?

Sulmi me blind ndaj Policisë, Haki Çako flet për “barrikadën e krimit”: Autori është identifikuar

DETAJET/ Superaksioni i Policisë në Elbasan, arrestohen 27 “të fortë”. Bllokohen prona e mjete superluksoze

Artikulli paraprakMbetet i vdekur në vend 27-vjeçari, i bie kova e llaçit në kokë
Artikulli tjetërKryeministri Rama firmos vendimin, ngrin prokurimet politike