Ballina Sport Letër motivuese nga trajneri Bogdani për përfaqësuesen U-19. (Foto)

Letër motivuese nga trajneri Bogdani për përfaqësuesen U-19. (Foto)

SHPËRNDAJE

Pas kualifikimit të lojtarëve tanë në gjysëmfinalen e “Lazio Cup” ish-futbollisti i kombëtares dhe aktualisht trajneri i përfaqësueses tonë U-19 Erjon Bogdani u ka shkruajtur një letër motivuese djemve kuq e zi.

“Cuna! Para 4 ditësh kur filluam grumbullimin njihesha vetëm me disa prej jush. Nuk ishim akoma skuadër por një grup i bashkuar rreth një objektivi të përbashkët, të cilin jua thashë që ditën e parë kur filloi grumbullimi. Ditë mbas dite, duke u njohur më shumë me njëri tjetrin, pashë që të gjithë kishit të njëjtin objektiv, pavarësisht se e shfaqnit në mënyra të ndryshme, vija re tek shikimet tuaja pasionin, impenjimin, energjinë dhe papritur, ajo që në fillim ishte thjesht një iluzion nuk ishte më e tillë, ajo që për të gjithë ne ishte një ëndërr po bëhej realitet.

Cuna, erdhi dita jonë! Futbolli dhuron shumë emocione dhe dje kur po ktheheshim me autobusin u emocionova shumë. Ju falerenderoj shumë për këtë. Ishte pikërisht ky moment ku kuptova që ai grup i bashkuar ishte kthyer një skuadër solide. Bashkë jemi të pathyeshëm! Ëndrra jonë vazhdon!,” – shkruan ai.

Pas fitores me ekipin slloven , Koper me rezultatin e përgjithshëm 2-1, duket se kjo është një mënyrë për ti frymëzuar pasi të shtunën me 27 maj, do të kenë ndeshjen e gjysmëfinales ndaj Sampdorias, e cila do të luhet në orën 11:00.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Aksident në Durrës, makina e policisë përplaset me një “Benz”

Raporti për konsumin: Rrinë në kafe, por nuk pinë shumë kafe, ja si renditen shqiptarët në botë

Debati për TVSH, Rama i del në krah deputetit socialist: Erion Braçe është zëri që s’i ka tradhtuar kurrë interesat e të dobëtëve, opozita…

A u mbajt i fshehtë rasti i pengmarrjes në Fier? Policia i kundërpërgjigjet Bashës: Ju bëjmë me dije se…

Lotaria Amerikane/ Ambasada e SHBA ka një njoftim të rëndësishëm për aplikuesit: Të gjitha regjistrimet para 18 tetorit, duhet të…

VIDEO/ Anxhelina Shala zhvishet live në emision dhe tregon “shenjat” e dashurisë që i ka lënë deputeti…

Dhuna ndaj të dënuarve, reagon Avokati i Popullit: Të hetohen të gjithë policët që “torturojnë” të burgosurit

Krimi në familje godet sërish, xhaxhai qëllon me thikë nipin 14-vjeçar në Patos (Emri)

FOTO/ Aksident në Tiranë, autobusi i Kombinatit përplas të moshuarën

Kamikazi hedh në erë kamionin, të paktën 231 të vdekur dhe 300 të plagosur (Video+Foto)

Artikulli paraprakJuridiku barazon Mjeksinë, 5 vite dhe për të.
Artikulli tjetërZgjedhjet në rrezik , çfarë u bë me listat e PD ?