Ballina Sport Mançester Siti surprizon me blerjen e re e të riut të talentuar...

Mançester Siti surprizon me blerjen e re e të riut të talentuar të Monaco-s

SHPËRNDAJE

Anglezët e Mançester Siti të drejtuar nga Pep Guardiola, kanë filluar menjëherë merkaton pas mbylljes së sezonit futbollistik.

Ata prezantuan sot blerjen e parë të verës, Bernardo Silvën, mesfushorin e djathtë portugez që luan me skuadrën e Monaco-s, kampionët e kampionatit francez.

22 vjeçari ka zhvilluar vërtet një sezon fantastik me Monaco-n këtë vit, duke arritur dhe në gjysëmfinalen e kompeticionit më prestigjoz në Europë, Champions League. Ai luajti 58 ndeshje me Monaco-n , shënoi 11 gola dhe dha 12 asiste.

Kartoni i Silvës i kushtoi 43 milionë paund, por që kostoja e tij mund të shkojë deri në rreth 60 milionë paund sipas marrëveshjeve të dakortësuara në kontratë.

I riu i talentuar, firmosi me anglezët nje kontratë 5-vjeçare dhe mbi shpinë do të mbajë numrin 20.

SHPËRNDAJE

LAJM I FUNDIT/ Alarmohet policia, eksploziv i vendosur në një makinë në Vlorë

Aksident në aksin Elbasan-Peqin, përplasen dy makina por dëmtohet rëndë kalimtarja

FOTO/ Njihuni me burgun që të lë pa fjalë, më luksozi në botë, si hotel me 5 yje

VIDEO/ Pamje rrënqethëse, momenti tragjik kur 25-vjeçaren e shtyjnë në shina dhe përplaset për vdekje nga treni

“Kardiomiopatia”, sëmundja e fshehtë që i mori jetën gazetares Adela Xhamani, ja shenjat e saj

FOTO/ Këshilltari i LSI-së: Ja neni që i detyron shqiptarët të paguajnë për OJF-të e Sorosit

“Fatin e atdheut ta luajmë në kazino”, Profesor Kabo ironizon kandidatin për kryeprokuror Artur Selmani

Shiten aksionet e “Lori Caffe”, familja Hoxha përgjysmon kontrollin e saj në kompani

E bujshme/ Spanja mund të përjashtohet nga Botërori, “fërkojnë” duart italianët

FOTO/ Mbledhja e dy qeverive në Pogradec, qytetarët presin me pankarta Ramën

Artikulli paraprakFinalja e Champions-it, Juventus-Real Madrid do të luhet me stadium të mbyllur, frikë nga sulmet terroriste nga ajri
Artikulli tjetërDurrës, tentuan të transportonin 28 kg kanabis sativa , prangosen dy persona