Ballina Sport Panuci nuk u kursehet disa lojtarëve: Respektoje ekipin kombëtar, s’mund ta ktheni...

Panuci nuk u kursehet disa lojtarëve: Respektoje ekipin kombëtar, s’mund ta ktheni në cirk

SHPËRNDAJE

Trajneri ynë i kombëtares, Kristian Panuçi ka folur për konferencën për shtyp që mbajti para gazetarëve të vendit tonë ku u përgjigj gjithë pyetjeve që ata kishin thumbuese ose jo.

Ai foli për dy ndeshjet me Maqedoninë dhe Lihtenshtejnin, për gjërat që shkuan mirë ashtu siç ai donte por edhe për ato që nuk rezultuan zgjedhje të mira ose zgjidhje të mira nga ana e trajnerit ose lojtarëve. Ai i vlersoi ndeshjet dhe kërkoi nga lojtarët që të respektonin rregullat e caktuara nga ai dhe FSHF teksa ka treguar rastet e Cikalleshit, Abrashit dhe Kukelit që nuk e kanë respektuar orarin dhe janë vonuar.

“Kur vijnë në ekip duhet të ndjehen mirë, por duhet të kenë respekt karshi rregullave dhe fanelës që veshin. Sepse pa respekt për oraret për vendimet e federatës gjithçka shndërrohet në një cirk. Siç ndodhi edhe me një lojtar…nuk dua që ndonjëri të ndjehet më i mirë apo më i keq. Kombëtarja nuk është vend pune ku kërkohet leje për të ardhur një ditë më vonë. Sepse gjatë gjithë përvojës të gjithë lojtarët kanë fituar kontrata jashtë, falë ekipit Kombëtar dhe duhet ta respektojnë”.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

“Lexon Kadarenë dhe dëgjon Eliza Dumin”, kush është Sladjana Stojiljkoviç, vajza serbe që po studjon gjuhën shqipe në Beograd

VIDEO/ Ministrja e Drejtësisë i përgjigjet denoncimit të qytetarëve, shkarkon “live” 3 zyrtarët e Hipotekave

Rama bën për “ujë të ftohtë”profesorët e Akademisë së Shkencave: Institucion i rrënuar, kufoma e vetvetes

Urdhëroi vrasjen e 8 mijë burrave myslimanë, Gjykata e Hagës dënon me burg të përjetshëm “Kasapin e Bosnjës”, Ratko Mlladiç

DOSSIER/ Si u vra Vasil Shanto, simbol i rezistencës shqiptare në Luftën e Dytë Botërore

“Jo vetëm gjoba, por dhe…”, Policia Rrugore prezanton Lotarinë e Radarit: Ja çfarë do të fitojnë 20 shoferët më të mirë

“Kemi një vit e gjysmë pa u paguar”, punonjësit e 55 kompanive të By-Passit të Fierit e Vlorës në protestë

Sapo kishte dalë nga burgu, kapet sërish i “forti” shqiptar në Itali. Policia i zbulon kokainë, armë dhe mijëra euro në banesë (Foto)

Skandali/ Ja sa duhet të paguash në spital për t’u futur në operacion pa radhë e pa asnjë dokumentacion (Video)

“Do ta vrasim të birin e kokëmushkës amerikane”, ISIS kërcënon me jetë djalin e Donald Trump, alarmohet Shtëpia e Bardhë

Artikulli paraprak7 grindjet ku mashkulli nuk ka shans të fitojë ndaj femrës dhe del gjithmonë humbës
Artikulli tjetërKryemadhi jep direktivat e para në mbledhjen e grupit parlamentar: LSI do vijojë të jetë parti e stabilitetit politik