Ballina Sport Para 3 vitesh lyente me bojë, sot një nga futbollistët më të...

Para 3 vitesh lyente me bojë, sot një nga futbollistët më të talentuar në botë

Jeta e Gabriel Jesus ka ndryshuar për 180 shkallë në një kohë shumë të shkurtër. 

Në rrjetet sociale ka rrjedhur një fotografi e sulmuesit të Manchester Cityt, Gabriel Jesus, se si ishte jeta e tij para tre viteve, i cili tani merr miliona në Angli.

Jeta e tij ka ndryshuar për 180 shkallë. Në foton të rrjedhur në rrjetet sociale, shihet Gabriel Jesus duke lyer trotuarin me ngjyra të flamurit të Brazilit.

Kjo gjë ka ndodhur para Kupës së Botës, saktësisht tre vite me parë, sot ai bën një jetë krejtësisht tjetër. Vetëm 20 vjeçar, Jesus po konsiderohet si një lojtar me të ardhme të ndritur dhe është një nga talentet më premtues, teksa për dallim nga tri vite më parë, tani merr miliona.

Jesus u transferua nga Palmeiras te Manchester City në janar të këtij viti, i cili bëri 10 paraqitje në Premierligë, duke shënuar shtatë gola.

Qosja: Pse nuk pranoj dekoratën e këtij regjimi

Aksidenti fatal në Shkodër/ Rritet bilanci i viktimave, humb jetën babai dhe dy vajzat

Aksident fatal në Shkodër, humb jetën babai dhe foshnja 8 muajshe

Arrestohen dy shqiptarët, kapen në kufi me 161 kilogramë drogë (Foto)

Tërbohet sërish moti, ja çfarë na pret javën e ardhshme

Deputeti i PD publikon dokumentat/ Rama do të prishë TK që të fshehë provat e krimit që ka bërë në 99-ën (Foto)

U arrestua nga policia shqiptare, hakeri 25-vjeçar për 60 ditë do të ekstradohet në SHBA ose…

Krim i rëndë në familje/ Sherr me thika mes vëllezërve në Tiranë, një i plagosur (Emri)

I bëri “cirk” policisë nga Tirana në Fushë-Krujë, ja kush është i shumëkërkuari i arrestuar (Emri)

EMRI/ Pranga për hajdutin e makinave, kush është 45-vjeçari nga Durrësi

Artikulli paraprakBella Hadid, e mrekullueshme në set-in e ri fotografik për Bvlgari (FOTO)
Artikulli tjetërAfganistan – Shpërthim pranë ambasadave të huaja, mbi 80 viktima dhe qindra të plagosur