Ballina Sport Që nga koret raciste deri tek vërshëllimat ndaj himnit, Duka nuk i...

Që nga koret raciste deri tek vërshëllimat ndaj himnit, Duka nuk i vë re: Ishte një organizim perfekt

SHPËRNDAJE

Sfida e djeshme ishte një lojë vërtetë e bukur në fushë nga të dyja skuadrat por thirrjet raciste ndaj lojtarëve tanë, bashkangjitur gjithashtu vërshëllimat gjatë himnit dhe problemet e tifozëve e bëjnë lojën të barabartë me 0 pasi kujtojnë atë me Serbinë përveç episodit të dhunës.

Por a i pa dikush këto dhe ai dëgjoi njeri ? Sigurisht që po i panë dhe i dëgjuan tifozët, trajneri, lojtarët por ata që vërtetë duhet ti dëgjonin dhe të na mbronin nuk arritën dot sipas asaj që thanë dhe njëri prej tyre është presidenti i FSHF, Armando Duka i cili foli për Top Channel pas përfundimit të ndeshjes ku e vetmja gjë që tha ishte se ndeshja u organizua në mënyrë perfekte.

“Organizimi ishte perfekt dhe nuk e prisja që gjithçka të shkonte kaq mirë. Megjithatë, udhëtimi i largët ishte një problem më vete”, tha Duka. Dhe sa i takon ndeshjes, të jem i ndershëm, e pranoj se nuk e meritonim fitoren. Natyrisht që mund ta kishim arritur, por edhe mund të kishim humbur. Duhet të jemi të kënaqur me barazimin”, foli Duka.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Tragjedia në Durrës/ Reagimi i parë zyrtar lidhur me ngjarjen: Nga se u shkaktua zjarri

FOTO/ Dikur luante kundër Ronaldos e Kakasë, sot berber në Elbasan. Historia e futbollistit shqiptar

E RËNDË/ Tragjedi në familjen durrsake, zjarri iu merr jetën trinjakëve të mitur

Bes Kallaku e ‘turpëroi’ duke i kujtuar zarfin, Ermal Mamaqi tregon se sa lekë hodhi në dasmë (Foto)

A do të luhet Superkupa e Europës në Tiranë? UEFA merr vendimin

Ndalimi i simboleve të komunizmit/ Lulzim Basha fiton mbështetje të rëndësishme. Takoi sot…

Përplasja me policinë në Elbasan, biznesmeni Çela: Kam një mesazh për Berishën dhe Bashën!

“Vazhdoj ta dua Fildezin”, ish-bashkëshorti që vrau gjyqtaren bën një kërkesë që nuk pritej

Dëshmia tronditëse: Shefi i Krimeve në Durrës mori 30 mijë euro për vrasjen e djalit tim

EMRAT/ Lista e drejtorëve kryesorë të LSI në qarqe që pritet të shkarkohen

Artikulli paraprakRama shpall vendimin e dytë të qeverisë së re: Konsum skandaloz i kohës dhe lekëve, ja çfarë do bëjmë në 100 ditët e para
Artikulli tjetërRreziku i radhës për meshkujt e ka emrin Vitamina B, shkakton kancerin e mushkërive tek ato