Ballina Sport Shorti i Ligës së Kombeve, ja kur do të mësohen kundërshtarët e...

Shorti i Ligës së Kombeve, ja kur do të mësohen kundërshtarët e Shqipërisë

Më 24 janar në Llozanë të Zvicrës, do të hidhet shorti për Ligën e Kombeve, në të cilën Shqipëria do të mësojë kundërshtarët e tij.

Ky eveniment zhvillohet çdo dy vjet, në të cilin marrin pjesë të gjitha skuadrat evropiane.

Gjatë shortit, skuadrat do të ndahen në një grup me tre ekipe, ku do të jenë vetëm përfaqësueset e tre vazove të para dhe tre grupe të tjera me nga katër. Katër fitueset e secilit grup do të ngjiten në Ligën B, ndërsa katër ekipet e vendeve të fundit do të zbresin në Ligën D për edicionin e vitit 2020.
 
Gjithashtu, katër skuadrat me pozicionimin më të mirë në renditje dhe që nuk janë kualifikuar për finalet e Euro 2020, në muajin Mars do të luajnë në fazën “play-off” për të përcaktuar një biletë drejt Kampionatit Evropian.

Përsa i takon Ligës C, aty janë 16 skuadra, me Kombëtaren shqiptare që do ta nisë shortin në vazon e tretë . Ndeshjet e fazës së grupeve të UEFA Liga e Kombeve do të luhen prej muajit shtator deri në nëntor 2018

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook
eight=”0″>

Kryemadhi: Më 27 janar harrojini flamurët politik, të protestojmë për Shqipërinë, do të jetë mëkat për këdo që…

Aksident në aksin Kavajë-Tiranë, makina përplas çiklisitin 67-vjeçar

Berisha përkujton Rugovën: Sot shqiptarët përkujtojnë 12 vjetorin e vdekjes së Presidentit legjendar të Kosovës

Me shpejtësi skëterrë në autostradë, mjeti përfundon në kanal (Detaje)

“Po nuk të pata unë, s’të ka askush”, ja mesazhi i fortë për vrasjen e Arielës

VIDEO+16/ Pamje të rënda nga ngjarja që tronditi mbarë opinionin, publikohen filmimet e vrasjes në Tiranë

Kush është infermieri 23-vjeçar nga Fieri që i mori jetën Arielës (Foto)

Denoncimi/ Çifti i avokatëve po zhvasin shqiptarët

Basha ngushëllime Jonuz Musliut: Humbje e madhe e një luftëtari të palodhur

Detaje/ Kush janë dy të rinjtë të qëlluar gjatë mesditës së sotme në Tiranë (Emrat)

Artikulli paraprakRecetë familjare me lulelakër
Artikulli tjetërGjuha shqipe zyrtare në Maqedoni, Basha: Sukses i politikës shqiptare