Ballina Kryesore Shqiptarët shkëlqejnë në Itali, ja notat respektive për ndeshjet e zhvilluara me...

Shqiptarët shkëlqejnë në Itali, ja notat respektive për ndeshjet e zhvilluara me klubet e tyre

SHPËRNDAJE

Një prej portaleve më të rëndsishëm italian që merret kryesisht me sportin dhe futbollin ka vendosur notat për lojtarët e skuadrave të Serie A dhe Serie B ku mes të cilëve kemi edhe futbollist tanët.

Futbollistët shqiptar kanë treguar kualitet dhe janë vlersuar tepër pozitivisht bashkë me Memushajn i cili e ka humbur ndeshjen e tij me skuadrën por që arriti të shkëlqejë dhe të dhurojë spektakël duke marrë pikë në vlerësim. Berisha vazhdon të shkëlqejë duke u bërë nga portierët më të mirë në Itali.

Notat
Berisha 7 – I jashtëzakonshëm në finale, kur mbron avantazhin me dy ndërhyrje të shkëlqyera ndaj Raguzës dhe Açerbit.
Strakosha 6 – I ofron siguri skuadrës së tij si me ndërhyrjet, ashtu edhe në rivënien në lojë të topit. Nuk mund të bëjë asgjë në rastin e golit nga distanca e afërt e Montolivos.
hysaj
Hysaj 6 – Bën dy gabime në pjesën e parë, por pastaj e merr veten pas pushimit të lojës dhe nuk zhgënjen edhe në ndonjë zbritje në krah. Shumë i aftë në diagonalen për Palacion i cili kishte kaluar Albiol.
Memushaj 6 – Debutim pozitiv për ish-in e Peskarës, i cili vë në vështirësi mbrojtjen e Torinos si kur niset me shpejtësi në qendër, ashtu edhe kur merr krahun.
memushaj
Ndoj 6,5 – Në pjesën e parë bën të lëvizë mjaft mirë mesfusha e skuadrës breshiane. Në pjesën e dytë mundohet të luajë siç mundet, por është gjithmonë i rëndësishëm për skuadrën, duke marrë shumë shkelma që lejojnë ekipin të fitojë terren. Nga harkimi i tij lind goli i Ferrante.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Tragjedia në Durrës/ Reagimi i parë zyrtar lidhur me ngjarjen: Nga se u shkaktua zjarri

FOTO/ Dikur luante kundër Ronaldos e Kakasë, sot berber në Elbasan. Historia e futbollistit shqiptar

E RËNDË/ Tragjedi në familjen durrsake, zjarri iu merr jetën trinjakëve të mitur

Bes Kallaku e ‘turpëroi’ duke i kujtuar zarfin, Ermal Mamaqi tregon se sa lekë hodhi në dasmë (Foto)

A do të luhet Superkupa e Europës në Tiranë? UEFA merr vendimin

Ndalimi i simboleve të komunizmit/ Lulzim Basha fiton mbështetje të rëndësishme. Takoi sot…

Përplasja me policinë në Elbasan, biznesmeni Çela: Kam një mesazh për Berishën dhe Bashën!

“Vazhdoj ta dua Fildezin”, ish-bashkëshorti që vrau gjyqtaren bën një kërkesë që nuk pritej

Dëshmia tronditëse: Shefi i Krimeve në Durrës mori 30 mijë euro për vrasjen e djalit tim

EMRAT/ Lista e drejtorëve kryesorë të LSI në qarqe që pritet të shkarkohen

Artikulli paraprakJu duhet çadra në ditën e parë të shkollës? Ja si do të jetë moti sot
Artikulli tjetër11 këshillat e bukurisë së femrës nga Audrey Hepburn, thjeshtësia vërehet më tepër