Ballina Sport Skandal/ Dopingu prek sërish botën e futbollit, i rradhës është Roberto Carlos

Skandal/ Dopingu prek sërish botën e futbollit, i rradhës është Roberto Carlos

 

Thashethemet në lidhje me dopingun nuk kanë fund ne botën e sportit.Spekullimet e rradhes lidhen me një nga lojtarë më me zë të Brazilit, Roberto Carlos.

Hajo Seppelt ka bërë një investigim ku ka zbuluar se substanca EPO e rekomanduar nga mjeku Julio Cesar Alves, është marrë nga shumë sportistë brazilianë, përfshirë këtu edhe mbrojtësin e krahut gjatë Botërorit që u zhvillua në Japoni dhe në Korenë e Jugut.

“Jam unë njeriu që e ka ndihmuar Roberto Carlos të bëhet ai lojtar që është sot”,
tha disa vite më parë doktori, edhe pse ky konfirmim nuk është një provë zyrtare në dosjen voluminoze.

Dosja i është dërguar prokurorisë dhe akoma është në shqyrtim e sipër.