Ballina Sport Skandal/ Dopingu prek sërish botën e futbollit, i rradhës është Roberto Carlos

Skandal/ Dopingu prek sërish botën e futbollit, i rradhës është Roberto Carlos

SHPËRNDAJE

 

Thashethemet në lidhje me dopingun nuk kanë fund ne botën e sportit.Spekullimet e rradhes lidhen me një nga lojtarë më me zë të Brazilit, Roberto Carlos.

Hajo Seppelt ka bërë një investigim ku ka zbuluar se substanca EPO e rekomanduar nga mjeku Julio Cesar Alves, është marrë nga shumë sportistë brazilianë, përfshirë këtu edhe mbrojtësin e krahut gjatë Botërorit që u zhvillua në Japoni dhe në Korenë e Jugut.

“Jam unë njeriu që e ka ndihmuar Roberto Carlos të bëhet ai lojtar që është sot”,
tha disa vite më parë doktori, edhe pse ky konfirmim nuk është një provë zyrtare në dosjen voluminoze.

Dosja i është dërguar prokurorisë dhe akoma është në shqyrtim e sipër.

 

 

 

 

SHPËRNDAJE

FOTO/ “Të lënë në mëshirë të fatit dhe të harruar nga të gjithë”, fëmijët romë të shtrirë në qendër të Durrësit

Paralajmërimi i fortë i Bashës: Ja ç’do të ndodh të hënën…

VIDEO/ Shokon Big Mama: Deri dje më thonin motër, sot krejt po ma lypin

Ndarja me moderatoren, Vin Veli e pranon publikisht: Po, e kam tradhtuar Borën

Tronditet Kanadaja, gjendet i vdekur në banesë miliarderi i “Apotex” dhe gruaja e tij, dyshohet se mund të jenë vrarë

Gazetari investigativ plas “bombën” e rradhës: Ja kush mund ta fundosë Saimir Tahirin

Petrit Vasili: Mirë që Rama shkel mbi Komisionin e Venecias, po ambasadorët ç’hall kanë që e pranojnë?

Takim i paparalajmëruar mes ambasadorit Donald Lu dhe Presidentit Meta

VIDEO/ U arrestua se fyeu grekët, shqiptarin e ndjek fati i keq edhe pasi del nga burgu. Ja çfarë i ndodhi

VIDEO/ Në Rumani këndohet shqip, “Nëntori” i Arilenës mahnit publikun vendas dhe jurinë e “The Voice”

Artikulli paraprakBlushi i “kafshohet” Ramës: Vodhe lekët e “Rrugës së Arbrit” e ja dhe Gjushit
Artikulli tjetërJa kafshët që janë të destinuara të zhduken pas disa viteve