Ballina Sport VIDEO/ “Ciao!” Mos e humbisni, futbollistët e njohur të Milanit përshëndesin shqiptarët

VIDEO/ “Ciao!” Mos e humbisni, futbollistët e njohur të Milanit përshëndesin shqiptarët

Dy futbollistët e Milanit kanë përshëndetur shqiptarët me një video të publikuar nga një tifoz i tyre.

Ac Milan është një nga ekipet më legjendare në botë, pavarësisht se vitet e fundit nuk ka patur një ecuri të mirë, si në kampionatin italian ashtu edhe në Europë.

Mirëpo fansat e tyre i qëndrojnë ende besnikë dhe ekipi i njohur italian, ka një numër të madh tifozësh në të gjithë botën, ashtu si edhe në Shqipëri. 
Një tifoz shqiptar ka patur fatin të jetë pranë futbollistëve të Milanit dhe u ka kërkuar dy prej tyre të përshëndesin shqiptarët.

LEXO EDHE:  Juventus sheh mundësitë për Iniestan në Janar, Milan dhe Inter çmenden pas Vidal

Siç shihet në video, bëhet fjalë për mbrojtësin Davide Calabria dhe kapitenin Leonardo Bonuçi.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook