Ballina Sport VIDEO/ Gjesti i turpshëm i Neymar “zemëron” Skocinë, ja se çfarë i...

VIDEO/ Gjesti i turpshëm i Neymar “zemëron” Skocinë, ja se çfarë i bën braziliani lojtarit kundërshtar

SHPËRNDAJE

PSG ka shkatërruar me rezultatin e thellë 5-0 dje skuadrën kampione të Skocisë, Celtic, në ndeshjen e vlefshme për fazën e grupeve të Champions League.

Në fitoren e parizienëve pa dyshim që një nga lojtarët që shkëlqeu ishte dhe blerja më e shtrenjtë në historinë e futbollit, Neymar.

Por sulmuesi brazilian e ka humbur toruan gjatë ndeshjes së mbrëmshme për shkak të ndërhyrjeve të ashpra të të riut Ralston.

Neymar ka provokuar mbrojtësin e krahut të skocezëve, 18-vjeçarin i cili debutoi në Ligën e Kampionëve me këtë ndeshje, duke ia treguar tre gishta pasi PSG e shënoi golin e tretë ndaj Celtic.

Por, në fund të ndeshjes Ralston tentoi ta harrojë dhe lërë në fushë atë që kishte ndodhur gjatë ndeshjes, duke ia zgjatur dorën lojtarit më të shtrenjtë në botë.

Veprimi i Neymarit ishte i pabesueshëm pasi refuzoi t’i jepte dorën kundërshtarit të tij, ndërkohë që nuk dihet se cfarë i ka thënë braziliani të riut Ralston pasi refuzoi që të shtrëngonte dorën.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook

Comments

comments

SHPËRNDAJE

“Lexon Kadarenë dhe dëgjon Eliza Dumin”, kush është Sladjana Stojiljkoviç, vajza serbe që po studjon gjuhën shqipe në Beograd

VIDEO/ Ministrja e Drejtësisë i përgjigjet denoncimit të qytetarëve, shkarkon “live” 3 zyrtarët e Hipotekave

Rama bën për “ujë të ftohtë”profesorët e Akademisë së Shkencave: Institucion i rrënuar, kufoma e vetvetes

Urdhëroi vrasjen e 8 mijë burrave myslimanë, Gjykata e Hagës dënon me burg të përjetshëm “Kasapin e Bosnjës”, Ratko Mlladiç

DOSSIER/ Si u vra Vasil Shanto, simbol i rezistencës shqiptare në Luftën e Dytë Botërore

“Jo vetëm gjoba, por dhe…”, Policia Rrugore prezanton Lotarinë e Radarit: Ja çfarë do të fitojnë 20 shoferët më të mirë

“Kemi një vit e gjysmë pa u paguar”, punonjësit e 55 kompanive të By-Passit të Fierit e Vlorës në protestë

Sapo kishte dalë nga burgu, kapet sërish i “forti” shqiptar në Itali. Policia i zbulon kokainë, armë dhe mijëra euro në banesë (Foto)

Skandali/ Ja sa duhet të paguash në spital për t’u futur në operacion pa radhë e pa asnjë dokumentacion (Video)

“Do ta vrasim të birin e kokëmushkës amerikane”, ISIS kërcënon me jetë djalin e Donald Trump, alarmohet Shtëpia e Bardhë

Artikulli paraprakVIDEO/ Betimi i qeverisë së re, mesazhet që Meta i tha “sy për sy” ministrave dhe Edi Ramës
Artikulli tjetërPsikologji/ 10 metodat efikase që ju ndihmojnë të çlironi mendjen nga mendimet negative