Ballina Sport VIDEO/ Manchester City i pamëshirshëm ndaj Liverpool, e shpartallon 5-0 në “Etihad...

VIDEO/ Manchester City i pamëshirshëm ndaj Liverpool, e shpartallon 5-0 në “Etihad Stadium”

SHPËRNDAJE

Manchester City i ka dhënë një leksion futbolli skuadrës së Liverpool duke i shkatërruar në “Etihad Stadium” me rezultatin e thellë 5-0.

Ka qenë minuta e 24 kur Aguerro kaloi skuadrën e tij në avantazh duke zhbllokuar rezultatin e ndeshjes.

Pak para përfundimit të pjesës së parë, në minutëne 37, lojtari i Liverpool, Mane u ndëshkua me karton të kuq duke i lënë “të kuqtë” me 10 lojtarë, pas një ndërhyrje të ashpër ndaj portierit Ederson që u zëvendësua nga portieri Bravo.

Gabriel Jesus dyfishon rezultatin pak sekonda para mbylljes së pjesës së parë, ndërsa në minutën e 53 dyfishon trefishon rezultatin duke shënuar golin e dytë personal.

Më pas dy golat e tjerë u shënuan nga Leroy Sane në minutën e 77 dhe në të 91 duke vulosur shifrat përfundimtare në 5-0.

Manchester City e sheh veten në vendin e parë të Premier League pas 4 ndeshjeve me 10 pikë.

Kujton që Liverpool në javën e tretë të Premier League shpartalloi Arsenalin në shtëpi me rezultatin 4-0, ndërsa City fitoi në transfertë me Bournemouth 1-2 duke shënuar golin e fitores në minutën e 97 të ndeshjes.