Ish-Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, i ftuar në studion e emisionit “Opinion” po sqaron për herë të parë në mënyrë të detajuar pas nje viti akuzash, raportin e tij me drejtësinë.

Në një moment, kur gazetari Blendi Fevziu i vuri në dukje faktin që partia e lëshoi, Tahiri iu përgjigj:

“Termi, partia të lëshoi mua as më ngroh dhe as më ftoh. Të them të vërtetën as e dua partinë për të vërtetën time. Ndoshta juve ju duket si batutë e thënë në televizor, por unë do preferoja dënimin, se sa lirimin me kushte. Qoftë dhe kushtet nga partia, ku une jam angazhuar bashke me shume te tjere. Unë nuk besoj që një drejtësi është e plotë, në rast se ndikohet nga pushteti”, tha Tahiri.