Ish- zv/ministri i Arsimit Taulant Muka ditën e sotme përmes rrjetit të tij social në Facebook ka publikuar CV-në zyrtare të kryeministrit Edi Rama, nga ku konstaton se Rama është pa diplomë.   

Përkrahë fotos së publikuar Muka ka shkruar se kryeministri nuk ka diplomë, është ngelës dhe nuk di të shkruajë.    

“Shpërndajeni!
Arsimi: Akademia e Arteve? CV Zyrtare e Kryeministrit vërteton që nuk ka diplomë! Nuk di të shkruaj as dhe një CV. NGELËS!”,- shkruan Muka përbri fotos së postuar.