Bashkim Fino e ka nisur me premtime të bujshme fushatën për kreun e Federatë Shqiptare të Futbollit, të zyrtarizuar sot në mbrëmje.

Duke folur në “Rubrikën Sportive” në RTSH për platformën e tij, Bashkim Fino tha se në 8 vjet ai premton se do të ndërtojë 5 stadiume moderne në Shqipëri. Fino u shpreh se për ta realizuar këtë premtim ai do ketë dhe ndihmën e qeverisë.

Kandidati për kreun e FSHF-së tha se disa këta stadiume do të jenë në Vlorë apo në Korçë.

“Unë premtoj që të bëj 5 stadiume të standarteve të tipit të Elbasan Arena. Doni t’i them se ku do jenë, do jenë në Vlorë në Korçë, ku doni. Unë në qeveri do te jem zëri i sportit që të marrim sa më shumë investime”,- tha Bashkim Fino.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook