Sportet luftarake kanë tërhequr gjithnjë vëmendjen më të madhe te meshkujt, jo vetëm ata që e ushtrojnë, por edhe sportdashësit.

Por kur në ring ngjiten edhe femrat, aty e gjithë bota çmendet.

Dhe nëse ka ndonjë sport luftarak ku femrat tërheqin vëmendjen më të madhe të sportdashsve ai është padyshim ‘Wrestling’ ose siç njihet rëndom ‘keçi’.

Shpesh ato në rrjetet sociale, por edhe në revistat sportive zënë hapësira të mëdha pikërisht me pozimet e tyre shumë provokuese.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”1346″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook