TIRANË

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me protestën e opozitës së bashkuar, e cila është planifikuar për t’u mbajtur nesër në orën 20:00 para godinës së kryeministrisë.

Me një shënim në “Facebook”, ish-lideri historik i Partisë Demokratike thotë se po vjen cunami tmerrues dhe gjigand kundër kryeministrit Edi Rama.  Ai nuk harron të ftojë edhe qytetarët që t’i bashkohet marshimit opozitar nesër në kryeqytet me thirrjet “Rama Ik”.

“Cunami gjigand i papare dhe tmerrues i varrmihesit te pluralizmit Edvin Kristaq Hajdutit. Neser ne ora 20:00 te gjithe se bashku ne Tirane.Rama ik! Fitore! Sb”-shkruan Berisha.