Cristiano Ronaldo ka mbërritur ditën e djeshme në Torino për të kryer testet mjekësore dhe do të bëhet prezantimi i tij te Juventusi.

Në orën 17:38, është Cristiano ka zbarkuar në Itali, ndërsa prezantimi do të bëhet nesër në një konferencë zyrtare në orën 18:30.

Ai do të prezantohet të hënën si lojtar i Juventusit në stadiumin e kampionit të Serie A.

Udhëtimi ka qenë shumë sekret në fakt, për të shmangur dyndjet e tifozëve juventinë, gjë që do sillte vështirësi në menaxhimin e situatës më pas.

Ylli [prtugez i është bashkuar Juventusit nga Real Madrid për 112 milionë euro, dhe do të nënshkruajë një kontratë katërvjeçare me pagë vjetore prej 30 milionë euro.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook