Të kesh një Phantom VIII në dispozicionin tuaj? Me zero kilometra? Koha për të synuar Alpet.

Rolls-Royce i referohet si “pronarë luksi” klientëve të saj, njerëz që nuk mbështesin skuadra futbolli, por i zotërojnë ato.

Phantom VIII ka një motor V12 twin-turbocharged 6.75 litërsh që prodhhon 563 kuaj fuqi dhe 900Nm çifte rrotullimi.

Ky Rolls-Royce arrin shpejtësinë 0-100 km/h në vetëm 5.4 sekonda.

Seri e re Phantom është 30 përqind më e lehtë se paraardhësit e saj dhe ka një teknologji të dritës lazer që siguron 600 metra gamë gjatë natës për një siguri më të madhe.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”1490″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook