Te Fundit

Teknologji

STUDIM/ Mediat sociale po thellojnë gjithnjë e më tepër...

Teknologjia kohëve të fundit është shndërruar në një domosdoshmëri në jetesën e qenieve njerëzore, por në fakt shkenca po vërteton të kundërtën. Sipas një studimi...

Këto janë 5 risitë e mrekullueshme që sjell WhatsApp

Aplikacioni më i përdorur që sot numëron 2 miliardë përdorues aktivë në muaj. WhatsApp ofron mesazhe me tekst, audio dhe video thirrje si dhe dërgimin...

“Facebook” me rregulla të reja. Ja si të çaktivizoni...

Ditën e sotme Facebook lançoi rregulla të reja për përdoruesit Android, dhe dërgoi njoftime në iOS dhe Android për të kontrolluar konfigurimet aktuale. Në mënyrë...

Smartfoni i parë i përthyeshëm “Galaxy Fold”, kushton 1980...

"Samsung" ka publikuar smartfonin me ekran të përthyeshëm që quhet "Galaxy Fold". Ky smartphone do të shitet nga 26 prilli me vlerën e 1980 dollarëve. “Ky...

Çfarë po ndodh? Instagram ul numrin e ndjekësave për...

Pothuajse përreth dy ditësh rrjeti social Instagram ka ndërmarrë një veprim të çuditshëm duke ulur numrin e ndjekësave për disa përdorues. “Jemi në dijeni të një...

WhatsApp sjell risinë që të gjithë e prisnit (Foto)

Përditësimi i shumëpritur i WhatsApp që tani mund të përdoret me Face ID ose me touch ID. Me versionin 2.19.20 të WhatsApp mund të vendosni që...

Te Fundit

Kryesore

Me Shumë Lajme